Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində son turun oyunlarına start veriləcək.
Qol.az-ın məlumatına görə, A, B, C və D qruplarında 8 oyun keçiriləcək.
Türkiyənin "Qalatasaray" klubu evdə "Astana"nı (Qazaxıstan) qəbul edəcək. Artıq qrupdan çıxmaq şansını itirən "Cim Bom" bu görüşdən ən azı heç-heçə ilə ayrılacağı təqdirdə mübarizəni Avropa Liqasının 1/16 finalında davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinə sabah keçiriləcək 8 oyunla yekun vurulacaq.
8 dekabr
Çempionlar Liqası, qrup mərhələsinin 6-cı turun oyunları
A qrupu
23:45. "Real" (Madrid, İspaniya) - "Malmö" (İsveç)
23:45. PSJ (Fransa) - "Şaxtyor" (Donetsk, Ukrayna)
1. Real (Madrid, İspaniya) 5 4 1 0 11:3 13
2. PSJ (Fransa) 5 3 1 1 10:1 10
3. Şaxtyor (Donetsk, Ukrayna) 5 1 0 4 7:12 3
4. Malmö (İsveç) 5 1 0 4 1:13 3
B qrupu
23:45. "Volfsburq" (Almaniya) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə)
23:45. PSV (Hollandiya) - CSKA (Moskva, Rusiya)
1. Volfsburq (Almaniya) 5 3 0 2 6:4 9
2. Mançester Yunayted (İngiltərə) 5 2 2 1 5:4 8
3. PSV (Hollandiya) 5 2 1 2 6:6 7
4. CSKA (Moskva, Rusiya) 5 1 1 3 4:7 4
C qrupu
23:45. "Qalatasaray" (Türkiyə) - "Astana" (Qazaxıstan)
23:45. "Benfika" (Portuqaliya) - "Atletiko" (Madrid, İspaniya)
1. Atletiko (Madrid, İspaniya) 5 3 1 1 9:2 10
2. Benfika (Portuqaliya) 5 3 1 1 9:6 10
3. Qalatasaray (Türkiyə) 5 1 1 3 5:9 4
4. Astana (Qazaxıstan) 5 0 3 2 4:10 3
D qrupu
23:45. "Sevilya" (İspaniya) - "Yuventus" (İtaliya)
23:45. "Mançester Siti" (İngiltərə) - "Borussiya" (Münhenqladbax, Almaniya)
1. Yuventus (İtaliya) 5 3 2 0 6:2 11
2. Mançester Siti (İngiltərə) 5 3 0 2 8:6 9
3. Borussiya (Münhenqladbax, Almaniya) 5 1 2 2 6:8 5
4. Sevilya (İspaniya) 5 1 0 4 7:11 3
9 dekabr
E qrupu
23:45. "Roma" (İtaliya) - BATE (Belarus)
23:45. "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) - "Barselona" (İspaniya)
1. Barselona (İspaniya) 5 4 1 0 14:3 13
2. Roma (İtaliya) 5 1 2 2 11:16 5
3. Bayer (Leverkuzen) 5 1 2 2 12:11 5
4. BATE (Belarus) 5 1 1 3 5:12 4
F qrupu
23:45. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Arsenal" (İngiltərə)
23:45. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Bavariya" (Almaniya)
1. Bavariya (Almaniya) 5 4 0 1 17:3 12
2. Olimpiakos (Yunanıstan) 5 3 0 2 6:10 9
3. Arsenal (İngiltərə) 5 2 0 3 9:10 6
4. Dinamo (Zaqreb, Xorvatiya) 5 1 0 4 3:12 3
G qrupu
23:45. "Çelsi" (İngiltərə) - "Portu" (Portuqaliya)
23:45. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail)
1. Çelsi 5 3 1 1 11:3 10
2. Portu (Portuqaliya) 5 3 1 1 9:6 10
3. Dinamo (Kiyev, Ukrayna) 5 2 2 1 7:4 8
4. Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) 5 0 0 5 1:15 0
H qrupu
23:45. "Gent" (Belçika) - "Zenit" (Rusiya)
23:45. "Valensiya" (İspaniya) - "Lion" (Fransa)
1. Zenit (Rusiya) 5 5 0 0 12:4 15
2. Gent 5 2 1 2 6:6 7
3. Valensiya (İspaniya) 5 2 0 3 5:7 6
4. Lion (Fransa) 5 0 1 4 3:9 1
Milli.Az