Aktual mövzular: Dollar alış-satışı , Hava, Məzənnə, Neftin qiyməti

Avropa Liqası: “Beşiktaş” ilişdi, 1/16 finalçılar məlumdur

Avropa Liqası: “Beşiktaş” ilişdi, 1/16 finalçılar məlumdur

"Qarabağ" "Zirə"yə "ilişdi" - VİDEO (19 Mart 2017 23:17)
Avropa Liqasında 1/4 finalın püşkü atıldı (17 Mart 2017 16:47)
"Beşiktaş" rəqibi bəlli oldu - AVROPA LİQASI (17 Mart 2017 16:34)

Tarix: 11 Dekabr 2015 06:42

UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatıb.

Trend-in məlumatına görə, hamımızın maraqla izlədiyi "Anderlext" - "Qarabağ" qarşılaşmasında əfsus ki, Ağdam təmsilçisinin azarkeşlərini qane edən nəticə olmayıb.

İlk qol "Qarabağ"ın futbolçusu Dani Kintanadan gəlsə də, meydan sahibləri elə birinci hissədə vurduqları iki qolla hesabda önə keçiblər. Ağdam təmsilçisi çox çalışsa da, matçda dönüş edə bilməyib.

Digər təmsilçimiz "Qəbələ" isə son görüşündə "Krasnodar"a məğlub olub - 0:3.

1/16 final mərhələsinə vəsiqə qazanan klublar arasında "Fənərbağça", "Liverpul", "Borussiya", "Napoli", "Tottenhem" kimi klublar da var.

Bütün oyunların nəticələri və qruplardakı son vəziyyət:

A qrupu

"Ayaks" (Hollandiya) - "Molde" (Norveç) - 1:1
"Fənərbaxça" (Türkiyə) - "Seltik" (Şotlandiya) - 1:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Molde

6

3

2

1

10-7

11

2

Fənərbağça

6

2

3

1

7-6

9

3

Ayaks

6

1

4

1

6-6

7

4

Seltik

6

0

3

3

8-12

3

B qrupu

"Bordo" (Fransa) - "Rubin" (Kazan, Rusiya) - 2:2
"Sion" (İsveçrə) - "Liverpul" (İngiltərə) - 0:0

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Liverpul

6

2

4

0

6-4

10

2

Sion

6

2

3

1

5-5

9

3

Rubin

6

1

3

2

6-6

6

4

Bordo

6

0

4

2

5-7

4

C qrupu

Borussiya (Dortmund, Almaniya) - PAOK (Yunanıstan) - 0:1
"QƏBƏLƏ" (Azərbaycan) - "Krasnodar" (Rusiya) - 0:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Krasnodar

6

4

1

1

9-4

13

2

Borussiya

6

3

1

2

10-5

10

3

PAOK

6

1

4

1

3-3

7

4

Qəbələ

6

0

2

4

2-12

2

D qrupu

"Midtyulland" (Danimarka) - "Brügge" (Belçika) - 1:1
"Napoli" (İtaliya) - "Legiya" (Varşava, Polşa) - 5:2

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Napoli

6

6

0

0

22-3

18

2

Midtyulland

6

2

1

3

6-12

7

3

Brügge

6

1

2

3

4-11

5

4

Legiya

6

1

1

4

4-10

4

E qrupu

"Rapid" (Avstriya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) - 2:1
"Viktoriya" (Çexiya) - "Vilyareal" (İspaniya) - 3:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Rapid

6

5

0

1

10-6

15

2

Vilyareal

6

4

1

1

12-6

13

3

Viktoriya

6

1

1

4

8-10

4

4

Dinamo

6

1

0

5

3-11

3

F qrupu

"Liberets" (Çexiya) - "Marsel" (Fransa) - 2:4
"Qroningen" (Hollandiya) - "Braqa" (Portuqaliya) - 0:0

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Braqa

6

4

1

1

7-4

13

2

Marsel

6

4

0

2

12-7

12

3

Liberets

6

2

1

3

6-8

7

4

Qroningen

6

0

2

4

2-8

2

G qrupu

"Dnipro" (Ukrayna) - "Rosenborq" (Norveç) - 3:0
"Sent-Etyen" (Fransa) - "Latsio" (İtaliya) - 1:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Latsio

6

4

2

0

13-6

14

2

Sent-Etyen

6

2

3

1

10-7

9

3

Dnipro

6

2

1

3

6-8

7

4

Rosenborq

6

0

2

4

4-12

2

H qrupu

"Sportinq" (Portuqaliya) - "Beşiktaş" (Türkiyə) - 3:1
"Skenderbeu" (Albaniya) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) - 0:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Lokomotiv

6

3

2

1

12-7

11

2

Sportinq

6

3

1

2

14-11

10

3

Beşiktaş

6

2

3

1

7-6

9

4

Skenderbeu

6

1

0

5

4-13

3

I qrupu

"Fiorentina" (İtaliya) - "Belenenşeş" (Portuqaliya) - 1:0
"Lex" (Polşa) - "Bazel" (İsveçrə) - 0:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Bazel

6

4

1

1

10-5

13

2

Fiorentina

6

3

1

2

11-6

10

3

Lex

6

1

2

3

2-6

5

4

Belenenşeş

6

1

2

3

2-8

5

J qrupu

"Anderlext" (Belçika) - "QARABAĞ" (Azərbaycan) - 2:1
"Tottenhem" (İngiltərə) - "Monako" (Fransa) - 4:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Tottenhem

6

4

1

1

12-6

13

2

Anderlext

6

2

1

2

8-6

10

3

Monako

6

1

3

2

5-9

6

4

Qarabağ

6

1

1

4

4-8

4

K qrupu

"Asteras Tripolis" (Yunanıstan) - "Şalke" (Almaniya) - 0:4
APOEL (Kipr) - "Sparta" (Çexiya) - 1:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Şalke

6

4

2

0

15-3

14

2

Sparta

6

3

3

0

10-5

12

3

Asteras Tripolis

6

1

1

4

4-12

4

4

APOEL

6

1

0

5

3-12

3

L qrupu

"Atletik" (Bilbao, İspaniya) - "AZ Alkmaar" (Hollandiya) - 2:2
"Partizan" (Serbiya) - "Auqsburq" (Almaniya) - 1:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Atletik

6

4

0

1

16-8

13

2

Auqsburq

6

3

0

3

12-11

9

3

Auqsburq

6

3

0

3

10-14

9

4

AZ Alkmaar

6

1

1

4

8:13

4

Milli.Az


Teqlər:  Avropa Liqası Beşiktaş ilişdi 116 finalçılar məlumdur



RƏYLƏR


Top xəbərlər