Bu gün DÇ-2018-in seçmə mərhələsinin UEFA zonasında növbəti oyunlar keçiriləcək.
Milli.Az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki,A, B və H qruplarının iştirakı ilə keçiriləcək ikinci tur oyunlarında Hollandiya və Fransa kimi komandalar mübarizə aparacaqlar.
A qrupunda çıxış edən hər iki ölkə yığması ev oyunlarından maksimum nəticə ilə ayrılaraq ilk matçdakı xal itkisini sığortalamağa çalışacaqlar.
B qrupunda Portuqaliya zəif Andorra qarşısında möcüzəyə səbəb olmaq istəmir. İsveçrə və Latviya isə ikinci qələbələrini planlaşdırırlar.
H qrupunda isə Belçika - Borniya və Hersoqovina görüşü, eyni zamanda Yunanıstan - Kipr derbisi maraqla gözlənilir.
DÇ-2018-in seçmə mərhələsi
UEFA zonası
A qrupu
II tur, 7 oktyabr
Lüksemburq - İsveç - 0:1
Qol: Lüstiq, 58
Hollandiya - Belarus - 4:1
Qollar: Promes, 19, 31, Klaasen, 56, Yansen, 64 - Rios, 47
Fransa - Bolqarıstan - 4:1
Qollar: Qameyro, 23, 59, Paye, 26, Qrizman, 38 - Aleksandrov, 6 (pen.)
1. |
Hollandiya |
2 |
1 |
1 |
0 |
5:2 |
4 |
2. |
Fransa |
2 |
1 |
1 |
0 |
4:1 |
4 |
3. |
İsveç |
2 |
1 |
1 |
0 |
2:1 |
4 |
4. |
Bolqarıstan |
2 |
1 |
0 |
1 |
5:7 |
3 |
5. |
Belarus |
2 |
0 |
1 |
1 |
1:4 |
1 |
6. |
Lüksemburq |
2 |
0 |
0 |
2 |
3:5 |
0 |
B qrupu
II tur, 7 oktyabr
Macarıstan - İsveçrə - 2:3
Qollar: Salai, 54, 72 - Seferoviç, 51, Rodrigez, 67, Stoker, 90
Latviya - Farer adaları - 0:2
Qollar: Nattestad, 19, Edmundson, 70
Portuqaliya - Andorra - 6:0
Qollar: Ronaldo, 2, 4, 47, 68, Kanselo, 44, Silva, 86
1. |
İsveçrə |
2 |
2 |
0 |
0 |
5:2 |
6 |
2. |
Farer adaları |
2 |
1 |
1 |
0 |
2:0 |
4 |
3. |
Portuqaliya |
2 |
1 |
0 |
1 |
6:2 |
3 |
4. |
Latviya |
2 |
1 |
0 |
1 |
1:2 |
3 |
5. |
Macarıstan |
2 |
0 |
1 |
1 |
2:3 |
1 |
6. |
Andorra |
2 |
0 |
0 |
2 |
0:7 |
0 |
H qrupu
II tur, 7 oktyabr
Belçika - Bosniya və Herseqovina - 4:0
Qollar: Spahiç, 26 (öz qapısı), Azar, 29, Alderveyld, 60, Lukaku, 79
Yunanıstan - Kipr - 2:0
Qollar: Mitroğlu, 12, Mantaloş, 42
Estoniya - Cəbəllütariq - 4:0
Qollar: Kayt, 47, 70, Vasilyev, 53, Masnikov, 88
1. |
Belçika |
2 |
2 |
0 |
0 |
7:0 |
6 |
2. |
Yunanıstan |
2 |
2 |
0 |
0 |
6:1 |
6 |
3. |
Bosniya və Hersoqovina |
2 |
1 |
0 |
1 |
5:4 |
3 |
4. |
Estoniya |
2 |
1 |
0 |
1 |
4:5 |
3 |
5. |
Cənubi Kipr |
2 |
0 |
0 |
2 |
0:5 |
0 |
6. |
Cəbəllütariq |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:8 |
0 |
Milli.Az