Aktual mövzular: Dollar alış-satışı , Hava haqqında, Məzənnə, Neftin qiyməti

İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş, Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlının adı - SIYAHI

İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş, Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlının adı - SIYAHI

Date: 28 October 2016 20:05

İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş, Moldovada məzarları tapılan 206 azərbaycanlının adı açıqlanıb.

Milli.Az APA-ya istinadən bildirir ki, itkin düşmüş hesab olunan 223-cü milli atıcı diviziyanın üzvü olan 206 azərbaycanlının təvəllüdü, rütbəsi, dəfn olunduğu məkanlar da məlumdur.
 
206 azərbaycanlının adı, doğum-ölüm tarixləri, dəfn olunduqları haqda məlumatı təqdim edirik:

Sıra nömrəsi

Rütbəsi

Adı, soyadı, atasının adı

Doğulduğu yer

Doğum və ölüm tarixi

Dəfn yeri

1.

Çavuş

Matveyev Valentin Fyodoroviç

(Bakı)

1919 - 1941

Kişinyov

2.

Baş texnik-leytenant

Mixels Valeriy Borisoviç

(Bakı)

1923 - 1944

Belçı.

3.

Mühəndis-kapitan

Mustafabəyli Ədhəm Hacıbəy oğlu

(Bakı)

1906 - 1944,

Tiraspol.

4.

Sıravi

Rubanov İvan Pavloviç

(Bakı)

1903 -1944,

Tiraspol.

5.

Sıravi

Yusibov Aslan

(Bakı)

1918 - 1944,

Bender.

6.

 

Abbasov Əziz Qulam oğlu

(Masallı, Şaturoba)

1922 - 1944,

Bender.

7.

 

Əliyev Ziyadxan

 

1917 - 1944,

Bender.

8.

Kiçik leytenant

Petunin Pavel Qriqoryeviç

 

1918 - 1944

Bender.

9.

Sıravi

Əliyev Allahverdi Heydər oğlu

(Cəbrayıl, Aşağı Veysəlli)

05.07.1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

10.

Sıravi

Əliyev Bəşir Ağababa oğlu

(Bakı)

18.04.1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

11.

Kiçik çavuş

Əliyev Camal Nəsib oğlu

(Goranboy)

1900 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

12.

Çavuş

Əliyev Rəhman Qəhrəman oğlu

(Qəbələ, Vəndam)

1911 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

13.

Sıravi

Əliyev Səftər Heydər oğlu

(Naxçıvan)

1901 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

14.

Sıravi

Hüseynov Bəybala Əbdül oğlu

(Bakı)

1924 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

15.

Sıravi

Hüseynov Qurban İsgəndər oğlu

(Bakı)

1924 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

16.

Baş leytenant

Məmmədov Məmmədhüseyn

(Şəki, Baş Göynük)

1901 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

17.

Kiçik çavuş

Məcidov Forman

(Xaçmaz)

1911 - 1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

18.

Yefreytor

Rzayev Muxtar

 

1917-1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

19.

Baş çavuş

Səmədov Musa Hacıəli oğlu

(Bakı)

1916-1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

20.

Sıravi

Həsənov Muxtar Səlim oğlu

(Bakı)

1896-1944

Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu.

21.

Leytenant

Mirzəyev Əlinəzər Əli oğlu

(Ağdam, Xındırıstan)

1919 - 1944

Qriqoriopol rayonu.

22.

Sıravi

Avilov Vladimir Qoergiyeviç

(Bakı)

1909 - 1944

Malaeşti kəndi, Qriqoriopol rayonu.

23.

Gizir

Axundov Vəliyulla Rəhim oğlu

(Ağstafa)

1913 - 1944

Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.

24.

Gizir

Bondarenko Konstantin Mixayloviç

(Gəncə)

1911 - 1944

Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.

25.

Baş leytenant

Dadaşov Bəhram Əli oğlu

(Bakı)

1913 - 1944

Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.

26.

Çavuş

Kravçenko Mixail Fyodorviç

(Sabirabad)

1911 - 1944

Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.

27.

Leytenant

Əfəndiyev Akif Ələddin oğlu

(Bakı)

1912 - 1944

Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu.

28.

Baş çavuş

Abbasov Əhməd İsmayıl oğlu

(Gəncə)

1921 - 1944

Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

29.

Çavuş

Əhmədov Əli Sahib Kazım oğlu

(Bakı, keçmiş Xrebtovıy küçəsi)

1901 - 1944

Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

30.

Sıravi

Babayev Hüseyn Sadıq oğlu

(Naxçıvan)

1907 - 1944

Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

31.

Sıravi

Hüseynov Məmmədulla Həsən oğlu

(Şabran)

1907 - 1944

Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

32.

Sıravi

Qurbanov Mikayıl Oruc oğlu

(Ağstafa, Köçəsgər)

1921 - 1944

Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

33.

Sıravi

Mustafayev Əsgər Əli oğlu

 

1910 - 1944

Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

34.

Sıravi

Qarayibov Əbdül

(Ağstafa, Qıraq Kəsəmən)

1907 - 1944

Tokmazeya kəndi, Qriqoriopol rayonu.

35.

 

Melexov Aleksandr İvanoviç

(Bakı)

1924 - 1944

Şipka kəndi, Qriqoriopol rayonu.

36.

Çavuş

Quliyev Rəşid

(Bakı)

1925 - 1944

"Üzüm" sovxozu, Qriqoriopol rayonu.

37.

Sıravi

Səmədov Məhəddin

(Xaçmaz)

1912 - 1944

Moşana kəndi, Dondyşan rayonu.

38.

Baş çavuş

Əliyev Dəmir

(Şəmkir)

1915 - 1944

Dubossar rayonu.

39.

Sıravi

İsmayılov Rəsul Məmməd oğlu

(Göyçay)

1944

Dubossar rayonu.

40.

Sıravi

Məmmədov Məmməd

(Ağdam)

1907 - 1944

Dubossar rayonu.

41.

Sıravi

Muradov Murad Abbas oğlu

(Cəbrayıl)

1904 - 1944

Dubossar rayonu.

42.

Baş çavuş

Abdulaev Yakov Rustoveneviç

 

1921 - 1942

Koşniça kəndi, Dubossar rayonu.

43.

Sıravi

Həsənov Qulu

(İmişli)

1904 - 1944

Koşniça kəndi, Dubossar rayonu.

44.

 

Əsgər Visa

(Şəmkir)

1899 - 1944

Markauç kəndi, Dubossar rayonu.

45.

 

Şukurov Soyfedun Akalieviç

(Quba, Nügədi kəndi)

1920 - 1944

Ustye kəndi, Dubossar rayonu.

46.

Baş çavuş

Tançirev Aleksandr İvanoviç

(Bakı)

1910 - 1944

Kalaraş şəhəri.

47.

Sıravi

Salayev İl-fat

(Ələt)

1925 - 1944

Reden kəndi, Qalaraş rayonu.

48.

Sıravi

Avdeev Petroviç

(Bakı, Zabrat)

1914 - 1944

Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu.

49.

Sıravi

Qavriş Stepan Nikolayeviç

(Bakı)

1912 - 1944

Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu.

50.

Sıravi

Hacıyev Hidayət Qədir oğlu

(Ucar, Məlikballı)

1913 - 1944

Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.

51.

Baş çavuş

Qaryağdı Adil Bilal oğlu

(Cəbrayıl)

1908 - 1944

Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.

52.

Baş çavuş

Məmmədov Cümə Muxtar oğlu

(Kürdəmir, Cəlayir)

1922-21.08.1944

Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.

53.

 

Məmmədov Dostəli Canməmməd oğlu

(Bakı)

1911 - 1944

Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.

54.

Baş çavuş

Şixəliyev Həsrət

(Ucar, Quləbənd)

1944

Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu.

55.

Sıravi

Abdullayev Umud İmiroviç

(Samux)

1923-08.08.1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

56.

Yefreytor

Qurbanov Qurban Nurəli oğlu

(Cəbrayıl)

1920-1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

57.

Sıravi

Məmmədov Nazim Əkbər oğlu

 

1914-1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

58.

Sıravi

Puxov Pavel Vasilyeviç

 

1906-1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

59.

Sıravi

Rotkin İvan M.

(Bakı)

1910-1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

60.

Baş çavuş

Süleymanov Məmməd Ömər oğlu

 

1918-1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

61.

Sıravi

Şükürov Şükür Murad oğlu

(Şamaxı)

1910-1944

Kopanka kəndi, Kauşan rayonu.

62.

Sıravi

Valkov Stepan Sergeyeviç

 

1902-1944

Leontyev kəndi, Kauşan rayonu.

63.

Sıravi

Cabbarov Məmməd Əlibaba oğlu

(Sabirabad)

Leontyev kəndi, Kauşan rayonu.

 

64.

Sıravi

Əbdürrəhmanov Əbdül Kərim oğlu

(Ağdam)

1915-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

65.

Çavuş

Həsənov Cəfər Dəmir oğlu

(Goranboy, Tap Qaraqoyunlu)

1916-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

66.

Sıravi

Məhərrəm Məmməd oğlu

(Goranboy)

1925-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

67.

Sıravi

Quliyev Turbende

(Ağcabədi)

1898-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

68.

Sıravi

Quliyev Turbinda

(Yevlax)

1898-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

69.

Çavuş

Orlov İvan Nikiforoviç

(Bakı)

1907-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

70.

Çavuş

Rzayev Oruc

(Corat)

1921-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

71.

Baş çavuş

Paşayev Paşa Kərim oğlu

(Cəbrayıl)

1909-1944

Tenetar kəndi, Kauşan rayonu.

 

72.

Sıravi

Abbasov Vəli Abbas oğlu

(Mərdəkan)

1914-1944

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

73.

Çavuş

Bayramov Mikayıl Mustafa oğlu

(Şəmkir)

1913-21.08.1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

74.

Sıravi

Burov İvan Yemelyanoviç

(Bakı)

1907-1944

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

75.

Çavuş

Həsənov Sədiyar Əsgər oğlu

(Kürdəmir)

1919-1944

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

76.

Sıravi

 

Qorelikov Mixail Nikolayeviç

1925-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

77.

Sıravi

Qurbanov İsamalı Dunyamalı oğlu

(Zəngilan),

 

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

78.

Sıravi

Cavadov Əmir Əli Qurban oğlu

(Qonaqkənd)

1908-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

79.

Sıravi

Zərbəliyev Hacıbaba

(Masallı, Boradigah)

1925-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

80.

Çavuş

Zaxarov Vladimir İvanoviç

(Bakı)

1915-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

81.

Sıravi

Kərimov Mövlud

(Dərbənd)

1922-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

82.

Sıravi

Kərimov Şahbaba İbad oğlu

(Qusar, Köhnə Xudat)

1914-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

83.

Çavuş

Kolosov Nikita Nikolayeviç

(Bakı)

1904-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

84.

Sıravi

Kotlyarskiy Lazar Moiseyeviç

(Bakı, keçmiş Montin qəs)

1912-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

85.

Sıravi

Kulişov İmira Jatoviç

 

1924-1944,

Hacimus kəndi,Kauşan rayonu.

 

86.

Sıravi

Qurbanov Nurulla

(Şamaxı)

1924-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

87.

Sıravi

Məmmədov Ağahüseyn

(Mərdəkan)

1915-18.08.1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

88.

Sıravi

Mustafayev - Oruc oğlu

(Şəmkir, Abbaslı k.)

1925-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

89.

Sıravi

Nemətov İbrahim

(Bakı, Güzdək kən.)

1904-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

90.

Çavuş

Pytiqorskaya İzabella Mixaylovna

(Bakı, keçmiş Zevin küç. 2),

1925-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

91.

Sıravi

Ruxman Aleksey Efimoviç

(Bakı)

1925-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

92.

Gizir

Səfərov Rafiq Sadıq oğlu

(Bakı)

1915-23.08.1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

93.

Sıravi

Süleymanov Məmmədhüseyn Kazım oğlu

(Xaçmaz)

1924-1944,

Hacimus kəndi, Kauşan rayonu.

 

94.

Sıravi

Əhmədov Ömər Hüseyn oğlu

(Ağdaş)

1922-1944,

Kriulyan rayonu.

 

95.

Sıravi

Qasımov Umud

(Kürdəmir)

1923-1944,

Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.

 

96.

Sıravi

Klimayev Fidot İvanoviç,

 

1944,

Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.

 

97.

Sıravi

Rəşidov Malik

(Şəki)

1925-1944,

Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.

 

98.

Baş çavuş

Həsənov Eyyub Musa oğlu

(Şuşa)

1921 - 1944,

Jevren kəndi, Kriulyan rayonu.

 

99.

Sıravi

Zərifov Hafiz

(Bakı)

1918-1944,

Leov rayonu.

 

100.

Baş çavuş

Pokrovskaya Mariya Filipovna

(Bakı)

1920-1944,

Leov rayonu.

 

101.

Sıravi

Şukurov Qaydaş Maliçeviç

(Buzovna)

1923-1944,

Leov rayonu, Tomay kəndi.

 

102.

 

Antaqlanov Denema Muradoviç

 

1913-1944,

Novo-Anenskiy rayon.

 

103.

Sıravi

Hacıyev Fərrux

(Gəncə),

1905-1944,

Varniça kəndi.

 

104.

Çavuş

Quliyev Əsgər Qurban oğlu

(Bakı, keçmiş Razin qəs.)

1922-1944,

Varniça kəndi.

 

105.

Sıravi

Protopopov Vladimir Fedoroviç

(Bakı)

1918-1944,

Varniça kəndi.

 

106.

Sıravi

Şahbabayev Alaverdi

(Qusar Laza kən.)

1920-1944,

Varniça kəndi.

 

107.

Sıravi

Lavrentyev Semen Evdokimoviç

(Xızı),

1905-1944,

Kalfa kəndi.

 

108.

Baş çavuş

Osmanov Məmməd Əhməd oğlu

(Gəncə)

1923-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

109.

Sıravi

Qasımov Əşrəf Süleyman oğlu

(Şuşa)

1894-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

110.

Sıravi

Ağadadaş Dadaş

(Şabran)

1919-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

111.

Sıravi

Əliyev Kamil

(Quba, Qəçrəş kə.)

1944,

Novo-Anen rayonu.

 

112.

Çavuş

Qolopuzov Vasiliy Dmitriyeviç

(Ağdaş)

1913-10.05.1944,

Novo-Anen rayonu.

 

113.

Sıravi

Kamzonov Mamot Marsouloviç

(Şəki)

1925-10.05.1944,

Novo-Anen rayonu.

 

114.

Sıravi

Kolesnikov Fedor Fedoroviç

 

1944,

Novo-Anen rayonu.

 

115.

Sıravi

Quliyev Əli Salman oğlu

 

1908-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

116.

Sıravi

Məmmədov Məmməd

(Bakı)

1918-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

117.

Çavuş

Sadıqov Maqsud Rəhim oğlu

(Bakı)

1925-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

118.

 

Troşin Konstantin İvanoviç

(Bakı, Balaxanı)

1915-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

119.

Kiçik çavuş

Əyyubov Əhməd Əhməd oğlu

(Şamaxı)

1920-1944,

Novo-Anen rayonu.

 

120.

 

Əliyev Şeylyar

 

1920-1944,

Speya kəndi.

 

121.

Sıravi

Əliyev Hüseynqulu Həsən oğlu

(Ağcabədi)

1914-1944.

Speya kəndi.

 

122.

Çavuş

Bilalov Bilal Şeremetoviç

(Zaqatala, 2-ci Tala),

1925-1944,

Speya kəndi.

 

123.

Kapitan

Qaydadin Nikolay Aleksandroviç

(Bakı)

1904-1944,

Speya kəndi.

 

124.

Leytenant

Hüseynov Rüstəm Ağa oğlu

(Bakı)

1903-1944,

Speya kəndi.

 

125.

Çavuş

Cəfərov Bəhram İsrafil oğlu

(Ağcabədi)

1912-1944,

Speya kəndi.

 

126.

Çavuş

Zavarov Tyuldin Qaliloviç

(Bakı)

1915-1944,

Speya kəndi.

 

127.

Sıravi

İbrahimov Məmmədağa

(Gəncə)

1914-1944,

Speya kəndi.

 

128.

Sıravi

İsmayılov İsmayıl

(Oğuz)

1920-1944,

Speya kəndi.

 

129.

Sıravi

İsrafilov Bayram

(Bərdə)

1904-1944,

Speya kəndi.

 

130.

Sıravi

Kadjaev Paraxkan Ajan

(Qusar)

1921-1944,

Speya kəndi.

 

131.

Çavuş

Məmmədov İzzət

(Ağdam)

1905-1944,

Speya kəndi.

 

132.

Sıravi

Şturbabin Vasiliy Sidoroviç

(Bakı)

1907-1944,

Speya kəndi.

 

133.

Tibb xidməti leytenantı

Zeynalov Yaqub Seyfulla oğlu

(Buzovna)

1908-1944,

Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi.

 

134.

Gizir

Yusifov Alma Yusup oğlu

(Ağdaş),

1911-1944,

Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi.

 

135.

Çavuş

Abbasov Əliabbas

(Cəlilabad)

1919-1944,

Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu.

 

136.

 

Abuşov Yusup

(Bakı)

1899-1944,

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

137.

Çavuş

Əsgərov Abat Maksimoviç

(Goranboy)

1922-1944,

Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu

 

138.

Sıravi

Bakaliyev Balaxaş

(Şamaxı)

1906-1944,

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu

 

139.

Kiçik çavuş

İbrahimov Ağa

(Qəbələ)

1922-1944,

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

140.

Sıravi

İbadov Məmməd Əli oğlu

(Kürdəmir)

1924-1944,

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

141.

Sıravi

İsrafilov İbiş Əli oğlu

 

1918-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

142.

 

Kolodin İvan Timofoyeviç

(Gədəbəy)

1925-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

143.

Yefreytor

Məhərrəmov Məmmədvəli Cəbrayıl oğlu

(Qazıməmməd)

1923-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

144.

Sıravi

Mərdanov Mərdan Hümbət oğlu

(Bakı)

1909-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

145.

Çavuş

Mürvətov Zərbəli Baba oğlu

(Bakı)

1921-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

146.

 

Rüstəmov Muxtar Abbas oğlu

(Naxçıvan)

1901-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

147.

 

Tuybaev Cembay

(Bakı)

1909-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

148.

Sıravi

Uğurliyev Hüseyn

(Zərdab)

1925-1944

Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu.

 

149.

Yefreytor

Əliyev Baxor Əmiroviç

(Bakı)

 

Orqeyev şəhəri.

 

150.

Sıravi

Komedov Momed Sokiroviç

 

1912-1944

Orqeyev şəhəri.

 

151.

Sıravi

Əbdürrəhmanov Muxtar Xəlil oğlu

(Ucar)

1920-1941

Orqeyev rayonu.

 

152.

 

Borisov Timofey Pavloviç

(Xızı)

1922-1944

Orqeyev rayonu.

 

153.

Sıravi

Heydərov Əjdər

(Qonaqkənd)

1912-1944

Orqeyev rayonu.

 

154.

Sıravi

Mirzəbəyov Boris Petroviç

(Bakı, Əhmədli)

1944

Orqeyev rayonu.

 

155.

Baş leytenant

Boşaev Prokofiy Matveyeviç

(Lənkəran)

1914-1944

Slobodzeya şəhəri.

 

156.

Leytenant

Əbdürrəhmanov Nəzər Əliqulu oğlu

(Bakı)

1912-1944

Slobodzeya şəhəri.

 

157.

Çavuş

Əliyev İsmayıl Həbib oğlu

(Ağcabədi)

1923-1944

Slobodzeya şəhəri.

 

158.

Sıravi

İfafilov Nikolay Xaritonoviç

(Zaqatala)

1920-1944

Slobodzeya şəhəri.

 

159.

Sıravi

Namazov Yunis

(Goranboy)

- 1944

Slobodzeya şəhəri.

 

160.

Sıravi

Qasımov Əbdül

(Bakı)

1923-1944

Slobodzeya rayonu.

 

161.

Çavuş

Rzayev Səftər

(Şüvəlan)

1900-1944

Slobodzeya rayonu.

 

162.

 

Nedeyaxov Yassı

(Şabran)

1907-1944

Slobodzeya rayonu.

 

163.

 

Rzayev Ələkbər

(Xəzər ray, Qala qəs)

1917-1944

Slobodzeya rayonu.

 

164.

Çavuş

Şilin Nikolay İliç

(Bakı)

1921-1944

Slobodzeya rayonu.

 

165.

Sıravi

Alaxverdov Vaqaşa Xazraeviç

(Dərbənd)

1944

Slobodzeya rayonu.

 

166.

Kiçik leytenant

İbrahimov Ramazan Əbdülmöhsün oğlu

 

1916-1944

Slobodzeya rayonu.

 

167.

Çavuş

Kaçanov Vladimir Efimoviç

(Bakı)

1922-1944

Slobodzeya rayonu.

 

168.

Hərbi feldşer

Mirzəyev Həsən Hüseyn oğlu

(Naxçıvan)

1917-1944

Slobodzeya rayonu.

 

169.

Baş çavuş

Mixedov Aleksandr Antonoviç

(Salyan)

1907-1944

Slobodzeya rayonu.

 

170.

Baş çavuş

Mustafayev Sabir Məhəmməd oğlu

(Bakı)

1922-1944

Slobodzeya rayonu

 

171.

 

Talıbov Sayad

(Masallı)

1897-1944

Slobodzeya rayonu.

 

172.

 

Behbudov Faxdat Abbasqulu oğlu

(Naxçıvan, Şahbuz)

1908-1944

Voynovo kəndi.

 

173.

Baş çavuş

Bornyaşev Mixail Andreyeviç

(Xaçmaz)

1923-1944

Voynovo kəndi.

 

174.

Sıravi

Qədirov Ağalar

(Daşkəsən)

1925-1944

Voynovo kəndi.

 

175.

Sıravi

Rüstəmov Əli Məhərrəm oğlu

(Cəbrayıl)

1915-1944

Voynovo kəndi.

 

176.

Sıravi

Salmanov Musanıx

(Qonaqkənd)

1925-1944

Voynovo kəndi.

 

177.

Sıravi

Farajev Slav

(Qazıməmməd)

1925-1944

Teleneşt rayonu.

 

178.

Leytenant

Həsənov Qəni Həsən oğlu

(Bakı, Ramana)

1908-1941

Ungen rayonu.

 

179.

Sıravi

Askirov Adij Afimoviç

(Bakı)

1906-1944

Ungen rayonu.

 

180.

 

Balaşov Nikolay İvanoviç

(Bakı)

1910-1944

Ungen rayonu.

 

181.

Sıravi

Qardaşov Ayaz Gülverdi oğlu

(Cəlilabad)

1944

Ungen rayonu.

182.

Leytenant

Tereşin Stepan Yeqoroviç

(Bakı)

1917-1941

Ungen rayonu.

183.

Sıravi

Hüseynov Ağahacı

(Cəlilabad)

1908-1944

Floreşt rayonu.

184.

Sıravi

Sadıqov Ağa Mahmud oğlu

(Bakı)

1910-1944

Xınçeştı rayonu.

185.

Sıravi

Yusupov Maxiyazin Musaeviç

(Bakı)
 

1898-1944

Xınçeştı rayonu.

186.

Kiçik çavuş

Vinokurov Semen Timofeyeviç

(Bakı)

1907-1944

Xınçeştı rayonu.

187.

Yefreytor

Poluboyarinov Qeorgiy Konstantinoviç

(Bakı)

1907-1944

Xınçeştı rayonu.

188.

Kiçik çavuş

Musayev Əhməd Paşa oğlu

(Tovuz)

1921-1944

Xınçeştı şəhəri.

189.

Sıravi

Mahmudov İsmayıl

(Bakı)

1924-1944

Xınçeştı şəhəri.

190.

Sıravi

Şirinov Həşim

(Ağcabədi)

1921-1944

Fetiça kəndi.

191.

Sıravi

Abdullayev İbrahim Adil oğlu

 

1922-1944

Ştefan-Vod rayonu.

192.

Sıravi

Tağıyev Asəf İsa oğlu

(Tovuz)

1918-1944

Ştefan-Vod rayonu.

193.

Sıravi

Klimenko Qriqoriy Qriqoryeviç

(Quba)

1909-1944

Ştefan-Vod rayonu.

194.

Sıravi

Skrıl Nikolay Matveyeviç

(Şirvan)

1896-1944

Ştefan-Vod rayonu.

195.

 

Fətəli Mayıl oğlu

(Bakı, Balaxanı)

1906-1944

Ştefan-Vod rayonu.

196.

Kiçik çavuş

Ələsgərov Zərif Senatoviç

(Bakı)

1904-1944

Ştefan-Vod rayonu.

197.

Sıravi

Kodqonov Aleksandr Nikolayeviç

(Bakı)

1944

Ştefan-Vod rayonu.

198.

 

Kulikov Fedor Nikolayeviç

(Bakı)

1900-1944

Ştefan-Vod rayonu.

199.

Sıravi

Məmmədov Məmməd Rafil

(Bərdə)

1921-1944

Ştefan-Vod rayonu.

200.

Sıravi

Muradov Zülfiqar

(Neftçala)

1912-1944

Ştefan-Vod rayonu.

201.

Sıravi

Radionov Aleksandr Nikolayeviç

(Bakı)

1900-1944

Ştefan-Vod rayonu.

202.

Kapitan

Səfərov Əli İsmayıl oğlu

(Biləsuvar)

1907-1944

Ştefan-Vod rayonu.

203.

 

Feyzullayev Mirzalı

(Şəki)

1903-1944

Ştefan-Vod rayonu.

204.

Sıravi

Mirzəyev Əkbər Əhliman oğlu

(Bakı)

1924-1944

Ştefan-Vod rayonu.

205.

 

Botyakin İvan Stepanoviç

(Bakı)

1911-1944

Ştefan-Vod rayonu.

206.

Sıravi

Hüseynov Hacı

(Dərbənd)

1922-1944

Yaloven rayonu

     

Milli.Az

Milli.Az


Tags:  İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş Moldovada məzarı tapılan 206 azərbaycanlının adı SIYAHI

RƏYLƏR


Top news