Aktual mövzular: Dollar alış-satışı , Hava haqqında, Məzənnə, Neftin qiyməti

4 komanda 1/16 finalda

4 komanda 1/16 finalda

Date: 4 November 2016 11:05

Avropa Liqasının qrup mərhələsində IV turun oyunları keçirilib.

Milli.Az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, II dövrənin ilk turu 4 komandanın 1/16 finala vəsiqəni təmin etməsi ilə nəticələnib.

Bunlar "Zenit", "Şalke", "Şaxtyor" və "Ayaks"dır. Sonuncular 10 xalla bunu rəsmiləşdiribsə, digər 3 komanda 100 faizlik nəticə ilə irəliləməkdə davam edir.
 
Növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edən 4 komanda ilə yanaşı, ilk uğursuz da bəlli olub. Təmsilçimiz "Qəbələ" sona iki oyun qalmış 1/16 final şansını itirib.
 
Qeyd edək ki, Azərbaycan klublarından "Qarabağ" Yunanıstanda PAOK-u 1:0 hesabı ilə məğlub edib, "Qəbələ" Bakıda Fransa "Sent-Etyen"ə 1:2 hesabı ilə uduzub.
 
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, IV tur
3 noyabr

 

A qrupu

"Fənərbağça" (Türkiyə) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - 2:1

Qollar: Sou, 2, Lens, 59 - Runi, 89

"Zarya" (Ukrayna) - "Feyenoord" (Hollandiya) - 1:1

Qollar: Forster, 44 - Yorgensen, 15

2

"Feyenoord" (Hollandiya)

4

2

1

1

3-2

7

3

"Fənərbağça" (Türkiyə)

4

2

1

1

5-6

7

1

"Mançester Yunayted" (İngiltərə)

4

2

0

2

6-4

6

4

"Zarya" (Ukrayna)

4

0

2

2

2-4

2

B qrupu

"Astana" (Qazaxıstan) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) - 1:1

Qollar: Despotoviç, 8 - Seba, 29

APOEL (Kipr) - "Yanq Boyz" (İsveçrə) 1:0

Qol: Sotiriu, 69

1

APOEL (Kipr)

4

3

0

1

5-4

9

2

"Olimpiakos" (Yunanıstan)

4

2

1

1

6-3

7

3

"Yanq Boyz" (İsveçrə)

4

1

1

2

3-3

4

4

"Astana" (Qazaxıstan)

4

0

2

2

3-7

2

C qrupu

"Qəbələ" (Azərbaycan) - "Sent-Etyen" (Fransa) - 1:2

Qollar: Ruslan Qurbanov, 39 - Tanann, 45+1. Beriç, 53

"Anderlext" (Belçika) - "Maynts" (Almaniya) 6:1

Qollar: Stankiu, 9; 41, Tilemans, 62, Teodorçuk, 89; 90+2, Bruno, 90 - Blasis, 15

1

"Anderlext" (Belçika)

4

2

2

0

11-4

8

2

"Sent-Etyen" (Fransa)

4

2

2

0

5-3

8

3

"Maynts" (Almaniya)

4

1

2

1

6-10

5

4

"Qəbələ" (Azərbaycan)

4

0

0

4

4-9

0

D qrupu

"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Alkmaar" (Hollandiya) - 0:0

"Zenit" (Rusiya) - "Dandalk" (İrlandiya) - 2:1

Qollar: Juliano, 42; 78 - Horqan, 53

1

"Zenit" (Rusiya)

4

4

0

0

13-5

12

2

"Dandalk" (İrlandiya)

4

1

1

2

4-5

4

3

"Alkmaar" (Hollandiya)

4

1

1

2

5-6

4

4

"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail)

4

0

2

2

2-8

2

E qrupu

"Astra" (Rumıniya) - "Viktoriya" (Çexiya) - 1:1

Qollar: Stan, 19 - Krmençik, 25

"Austriya" (Avstriya) - "Roma" (İtaliya) - 2:4

Qollar: Kayode, 2, Qrunvald, 89 - Dzeko, 4; 65, Daniele de Rossi, 18, Nainqqolan, 78

1

"Roma" (İtaliya)

4

2

2

0

12-6

8

2

"Austria" (Avstriya)

4

1

2

1

8-9

5

3

"Astra" (Rumıniya)

4

1

1

2

5-9

4

4

"Viktoriya" (Çexiya)

4

0

3

1

3-4

3

F qrupu

"Atletik" (İspaniya) - "Genk" (Belçika) - 5:3

Qollar: Aduris, 8; 24-pen; 44-pen; 74; 90+4-pen - Bailey, 28, Ndidi, 51, Suşiç, 80 

"Sassuolo" (İtaliya) - "Rapid" (Avstriya) - 2:2

Qollar: Defrel, 34, Pelleqrini, 45 - Jeliç, 86, Kivilatia, 90

1

"Genk" (Belçika)

4

2

0

2

10-9

6

2

"Atletik" (İspaniya)

4

2

0

2

6-8

6

3

"Sassuolo" (İtaliya)

4

1

2

1

7-6

5

4

"Rapid" (Avstriya)

4

1

2

1

6-6

5

G qrupu

"Ayaks" (Hollandiya) - "Selta" (İspaniya) - 3:2

Qollar: Dolberq, 41, Ziyek, 68, Yunes, 71 - Quidetti, 79, Aspas 86

"Panatinaikos" (Yunanıstan) - "Standard" (Belçika) - 0:3

Qollar: Sisse, 61, Belfodil, 76; 90

1

"Ayaks" (Hollandiya) 

4

3

1

0

8-5

10

2

"Selta" (İspaniya)

4

1

2

1

7-6

5

3

"Standard" (Belçika)

4

1

2

1

6-4

5

4

"Panatinaikos" (Yunanıstan)

4

0

1

3

3-9

1

H qrupu

"Gent" (Belçika) - "Şaxtyor" (Ukrayna) - 3:5

Qollar: Kulibali, 1, Perbet, 83, Miliçeviç, 89 - Marlos, 36-pen, Tayson, 41, Stepanenko, 45, Fred, 68, Ferreyra, 87

"Braqa" (Portuqaliya) - "Konyaspor" (Türkiyə) - 3:1

Qollar: Velazkuez, 34, Eduardo, 45, Horta, 90 - Rangelov, 30

1

"Şaxtyor" (Ukrayna

4

4

0

0

13-3

12

2

"Braqa" (Portuqaliya)

4

1

2

1

5-5

5

3

"Gent" (Belçika) 

4

1

1

2

6-11

4

4

"Konyaspor" (Türkiyə)

4

0

1

3

2-7

1

İ qrupu

"Nitsa" (Fransa) - "Zalsburq" (Avstriya) - 0:2

Qollar: Hi Çan Hvanq, 72; 73

"Şalke" (Almaniya) - "Krasnodar" (Rusiya) - 2:0

Qollar: Kaikara, 25, Bentaleb, 28

1

"Şalke" (Almaniya) 

4

4

0

0

7-2

12

2

"Krasnodar" (Rusiya)

4

2

0

2

6-5

6

3

"Nitsa" (Fransa)

4

1

0

3

3-8

3

4

"Zalsburq" (Avstriya)

4

1

0

3

3-5

3

J qrupu

"Fiorentina" (İtaliya) - "Slovan" (Çexiya) - 3:0

Qollar: İliçiç, 30-pen, Kaliniç, 42, Kristoforo, 73

PAOK (Yunanıstan) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 0:1

Qol: Miçel, 68

1

"Fiorentina" (İtaliya) 

4

3

1

0

11-2

10

2

"Qarabağ" (Azərbaycan)

4

2

1

1

6-7

7

3

PAOK (Yunanıstan)

4

1

2

1

2-4

4

4

"Slovan" (Çexiya)

4

0

1

3

4-10

1

K qrupu

"Sauthempton" (İngiltərə) - "İnter" (İtaliya) - 2:1

Qollar: Van Diyk, 64, Naqotomo, 69-avtoqol - İkardi, 33

"Sparta" (Çexiya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - 2:0

Qollar: Bitton, 23-avtoqol, Lafata, 38

1

"Sparta" (Çexiya) 

4

3

0

1

6-4

9

2

"Sauthempton" (İngiltərə)

4

2

1

1

5-2

7

3

"Hapoel" (Beyer-Şeva, İsrail) 

4

1

1

2

2-3

4

4

"İnter" (İtaliya)

4

1

0

3

3-7

3

L qrupu

"Sürix" (İsveçrə) - "Styaua" (Rumıniya) - 0:0

"Vilyarreal" (İspaniya) - "Osmanlıspor" (Türkiyə) - 1:2

Qollar: Hernandez, 48 - Vebo, 8, Rusesku, 75

1

"Osmanlıspor" (Türkiyə)

4

2

1

1

7-5

7

2

"Vilyarreal" (İspaniya)

4

1

2

1

6-6

5

3

"Sürix" (İsveçrə) 

4

1

2

1

4-4

5

4

"Styaua" (Rumıniya) 

4

0

3

1

2-4

3

Milli.Az


Tags:  komanda 116 finalda

RƏYLƏR


Top news