Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsi başa çatıb

Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsi başa çatıb
01:17 16 Avqust 2019
54 Digər
Ölkə mətbuatı
A- A+

Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.
"Report"un məlumatına görə, cavab oyunları çərçivəsindəki daha 30 qarşılaşma baş tutub.
Azərbaycanın turnirdəki təmsilçisi "Neftçi" Bakıdakı heç-heçədən sonra (2:2) İsraildə “Bney Yehuda” kollektivinə uduzaraq (1:2) Avropa Liqası ilə vidalaşıb.
Türkiyə klublarından "Trabzonspor" Çexiya “Sparta”sını qəbul edib. Ünal Karamanın baş məşqçisi olduğu kollektiv rəqibini 2:1 hesabı ilə üstələyərək pley-offa yüksəlib. Ölkənin digər təmsilçisi "Yeni Malatyaspor" SerbiyaPartizan”ını məğlub etsə (1:0) də, səfərdə iki top fərqi ilə (1:3) uduzduğu üçün mərhələ adlaya bilməyib.
Avropa Liqası
III təsnifat mərhələsi, cavab görüşləri
20:00. HİK (Finlandiya) – "Riqa" (Latviya) - 2:2
İlk oyun - 1:1
20:30. “Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan) – “Feyenoord” (Hollandiya) - 1:1
İlk oyun – 0:4
20:45. "Spartak" (Moskva, Rusiya) – “Tyun” (İsveçrə) - 2:1
İlk oyun - 3:2
21:00. AİK (İsveç) – "Şerif" (Moldova) - 1:1
İlk oyun - 2:1
21:00. “Apollon” (Kipr) – “Austriya” (Vyana, Avstriya) - 3:1
İlk oyun – 2:1
21:00. BATE (Belarus) – “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) - 0:0
İlk oyun - 2:1
21:00. “Bney Yehuda” (İsrail) – “Neftçi” (Azərbaycan) - 2:1
İlk oyun - 2:2
21:00. “Mlada Boleslav” (Çexiya) – "Styaua" (Rumıniya) - 0:1
İlk oyun - 0:0
21:00. “Şaxtyor” (Belarus) - “Torino” (İtaliya) - 1:1
İlk oyun - 0:5
21:00. "Suduva" (Litva) – “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - 2:1
İlk oyun -2:1
21:00. “Yeni Malatyaspor” (Türkiyə) - “Partizan” (Serbiya) - 1:0
İlk oyun - 1:3
21:00. “Zarya” (Ukrayna) – MOİK (Bolqarıstan) - 1:0
İlk oyun - 1:1
21:00. "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina) – “Malmö” (İsveç) - 1:0
İlk oyun - 0:3
21:30. “Hapoel Bier-Şeva” (İsrail) – “Norrçepinq” (İsveç) - 3:1
İlk oyun - 1:1
21:30. TNS (Uels) – "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - 0:4
İlk oyun - 0:5
21:30. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Sparta” (Çexiya) - 2:1
İlk oyun - 2:2
22:00. AEK (Yunanıstan) – "Universitatya” (Krayova, Rumıniya) - 1:1
İlk oyun - 2:0
22:00. "Valletta" (Malta) – "Astana" (Qazaxıstan) - 0:4
İlk oyun - 1:5
22:00. “Viktoriya” (Çexiya) – “Antverpen” (Belçika) - 1:0 (Əlavə vaxt 1:1)
İlk oyun - 0:1
22:30. “Alkmaar” (Hollandiya) – “Mariupol” (Ukrayna) - 4:0
İlk oyun - 0:0
22:30. “Gent” (Belçika) – AEK (Kipr) - 3:0
İlk oyun - 1:1
22:30. PSV (Holldnaiya) – “Hoqesun” (Norveç) - 0:0
İlk oyun - 1:0
22:30. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Vaduts” (Lixtenşteyn) - 1:0
İlk oyun - 5:0
22:30. “Aris” (Yunanıstan) – “Molde” (Norveç) - 3:0 (Əlavə vaxt 0:1)
İlk oyun - 0:3
22:30. “Strasburq” (Fransa) – “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) - 1:0
İlk oyun - 1:0
22:45. “Vulverhempton” (İngiltərə) – “Pünik” (Ermənistan) - 4:0
İlk oyun - 4:0
22:45. “Braqa” (Portuqaliya) – "Bröndbü" (Danimarka) - 3:1
İlk oyun - 4:2
22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) – “Riyeka” (Xorvatiya) - 0:2
İlk oyun - 0:2
22:45. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Midtyulland” (Danimarka) - 3:1
İlk oyun - 4:2
23:00. “Espanyol” (İspaniya) - “Lütsern” (İsveçrə) - 3:0
İlk oyun - 3:0


Xəbərin orijinal ünvanı: https://report.az/futbol/uefa-avropa-liqasinda-iii-tesnifat-merhelesine-yekun-vurulub

Şahid olduğunuz hadisələrin video və ya fotosunu çəkərək bizə göndərin:
0552252950 (Whatsapp)
Загрузка...

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR