x
Loading...
.

Azərbaycan Premyer Liqasının tam təqvimi AÇIQLANDI

Futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasında və ölkə kubokunda 2021/2022 mövsümünün tam təqvimi açıqlanıb.

Metbuat.azxəbər verir ki, bu barədə Peşəkar Futbol Liqası məlumat yayıb.

I tur

14 avqust

1. “Sabah” (Bakı) – “Səbail” (Bakı)
2. “Keşlə” (Bakı) – “Sumqayıt” (Sumqayıt)

15 avqust
3. “Zirə” (Bakı) – “Qarabağ” (Ağdam)
4. “Neftçi” (Bakı) – “Qəbələ” (Qəbələ)

17-18 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

19 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları

II tur

21 avqust
5. “Sumqayıt” – “Sabah”
6. “Qəbələ” – “Keşlə”

22 avqust
7. “Qarabağ” – “Səbail”
8. “Zirə” – “Neftçi”

24-25 avqust: Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

26 avqust: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

26 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının pley-off mərhələsinin cavab oyunları

27 avqust: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin püşkatması

1 sentyabr: DÇ-2022 – Lüksemburq – Azərbaycan

2 sentyabr: AÇ – Xorvatiya U-21 - Azərbaycan U-21

4 sentyabr: DÇ-2022 – İrlandiya – Azərbaycan

7 sentyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – Portuqaliya

7 sentyabr: AÇ - Avstriya U-21 - Azərbaycan U-21

III tur

11 sentyabr
9. “Keşlə” – “Zirə”
10. “Sabah” – “Qəbələ”

12 sentyabr
11. “Səbail” – “Sumqayıt”
12. “Neftçi” - “Qarabağ”

14-15 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

16 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 1-ci turu

IV tur

18 sentyabr
13. “Qəbələ” – “Səbail”
14. “Zirə” – “Sabah”

19 sentyabr
15. “Neftçi” – “Keşlə”

20 sentyabr
16. “Qarabağ” – “Sumqayıt”

V tur

25 sentyabr
17. “Keşlə” – “Qarabağ”
18. “Səbail” – “Zirə”

26 sentyabr
19. “Sabah” – “Neftçi”
20. “Sumqayıt” – “Qəbələ”

28-29 sentyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

30 sentyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 2-ci turu

VI tur

1 oktyabr
21. “Zirə” – “Sumqayıt”

2 oktyabr
22. “Neftçi” - “Səbail”
23. “Keşlə” - “Sabah”

3 oktyabr
24. “Qarabağ” – “Qəbələ”

8 oktyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Finlandiya U-21

9 oktyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – İrlandiya

12 oktyabr: DÇ-2022– Serbiya – Azərbaycan

12 oktyabr: AÇ - Azərbaycan U-21 – Xorvatiya U-21

13 oktyabr
Ehtiyat gün

VII tur

16 oktyabr

25. “Səbail” – “Keşlə”
26. “Qəbələ” – “Zirə”

17 oktyabr
27. “Sabah” – “Qarabağ”
28. “Sumqayıt” – “Neftçi”

19-20 oktyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

21 oktyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 3-cü turu

II dövrə

VIII tur

23 oktyabr

29. “Sabah” – “Sumqayıt”
30. “Neftçi” – Zirə”

24 oktyabr
31. “Keşlə” – Qəbələ”

25 oktyabr
32. “Səbail” – “Qarabağ”

IX tur

30 oktyabr
33. “Qarabağ” – “Neftçi”
34. “Zirə” – “Keşlə”

31 oktyabr
35. “Qəbələ” – “Sabah”
36. “Sumqayıt” – “Səbail”

2-3 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

4 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turu

X tur

6 noyabr
37. “Sabah” – “Zirə”
38. “Keşlə” – “Neftçi”

7 noyabr
39. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
40. “Səbail” – “Qəbələ”

11 noyabr: DÇ-2022 - Azərbaycan – Lüksemburq

12 noyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Avstriya U-21

14 noyabr: DÇ-2022 – Azərbaycan – Qətər

16 noyabr: AÇ – Azərbaycan U-21 – Norveç U-21

XI tur

19 noyabr

41. “Qarabağ” – “Keşlə”

20 noyabr
42. “Neftçi” – “Sabah”
43. “Zirə” – Səbail”

21 noyabr
44. “Qəbələ” – “Sumqayıt”

23-24 noyabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

25 noyabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 5-ci turu

XII tur

27 noyabr
45. “Səbail” – “Neftçi”
46. “Sabah” – “Keşlə”

28 noyabr
47. “Sumqayıt” – “Zirə”

29 noyabr
48. “Qəbələ” – “Qarabağ”

1 dekabr
Ehtiyat gün

XIII tur

4 dekabr

49. “Qarabağ” – “Sabah”
50. “Keşlə” – “Səbail”

5 dekabr
51. “Neftçi” – “Sumqayıt”
52. “Zirə” - “Qəbələ”

7-8 dekabr: Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

9 dekabr: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının qrup mərhələsinin 6-cı turu

10-11 dekabr

Azərbaycan Kuboku

1/8 final mərhələsinin oyunları

13 dekabr: Çempionlar Liqasının 1/8 final, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsinin püşkatması

XIV tur

15 dekabr
53. “Qəbələ” – “Neftçi”
54. “Sumqayıt” – “Keşlə”

16 dekabr
55. “Qarabağ” – “Zirə”
56. “Səbail” – “Sabah”

1-2 fevral
Azərbaycan Kuboku
1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

III dövrə

XV tur

7 fevral

57. “Neftçi” - “Qarabağ”
58. “Keşlə” – “Zirə”

8 fevral
59. “Sabah” – “Qəbələ”
60. “Səbail” – “Sumqayıt”

12-13 fevral
Azərbaycan Kuboku
1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

15-16 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

17 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, ilk oyunlar

XVI tur

19 fevral
61. “Neftçi” – “Keşlə”
62. “Qəbələ” – “Səbail”

20 fevral
63. “Zirə” – “Sabah”
64. “Qarabağ” – “Sumqayıt”

22-23 fevral: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

24 fevral: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/16 final mərhələsi, cavab oyunları

XVII tur
27 fevral

66. “Sumqayıt” – “Qəbələ”
67. “Sabah” – “Neftçi”

28 fevral
68. “Keşlə” – “Qarabağ”
69. “Səbail” – “Zirə”

2 mart
Ehtiyat gün

XVIII tur

5 mart

69. “Neftçi” - “Səbail”
70. “Zirə” – “Sumqayıt”

6 mart
71. “Keşlə” - “Sabah”
72. “Qarabağ” – “Qəbələ”

8-9 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

10 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, ilk oyunlar

XIX tur

12 mart
73. “Sabah” – “Qarabağ”
74. “Səbail” – “Keşlə”

13 mart
75. “Sumqayıt” – “Neftçi”
76. “Qəbələ” – “Zirə”

15-16 mart: Çempionlar Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

17 mart: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/8 final mərhələsi, cavab oyunları

18 mart: Çempionlar Liqası, Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final və 1/2 final mərhələlərinin püşkatması

XX tur

18 mart

77. “Neftçi” – “Qəbələ”
78. “Keşlə” – “Sumqayıt”

19 mart
79. “Sabah” – “Səbail”
80. “Zirə” – “Qarabağ”

21-29 mart: milli yığma komandaların rəsmi təlim-məşq və oyun günləri

25 mart: AÇ – Azərbaycan U-21 – Estoniya U-21

XXI tur

2 aprel
81. “Qarabağ” – “Səbail”
82. “Sumqayıt” – “Sabah”

3 aprel
83. “Qəbələ” – “Keşlə”
84. “Zirə” – “Neftçi”

5-6 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

7 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, ilk oyunlar

IV dövrə

XXII tur

9 aprel

85. “Sabah” – “Zirə”
86. “Keşlə” – “Neftçi”

10 aprel
87. “Sumqayıt” – “Qarabağ”
88. “Səbail” – “Qəbələ”

12-13 aprel: Çempionlar Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

14 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/4 final mərhələsi, cavab oyunları

XXIII tur

15 aprel
89. “Qarabağ” – “Keşlə”
92. “Qəbələ” – “Sumqayıt”

16 aprel
91. “Zirə” – Səbail”
90. “Neftçi” – “Sabah”

20 aprel
Azərbaycan Kuboku
1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar


XXIV tur

24 aprel

93. “Qəbələ” – “Qarabağ”
94. “Sumqayıt” – “Zirə”
95. “Səbail” – “Neftçi”
96. “Sabah” – “Keşlə”

26-27 aprel: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

28 aprel: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, ilk oyunlar

29 aprel
Azərbaycan Kuboku

1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXV tur

3 may

97. “Qarabağ” – “Sabah”
98. “Keşlə” – “Səbail”

4 may
99. “Neftçi” – “Sumqayıt”
100. “Zirə” - “Qəbələ”

3-4 may: Çempionlar Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

5 may: Avropa Liqası və Konfrans Liqasının 1/2 final mərhələsi, cavab oyunları

XXVI tur

8 may

101. “Qarabağ” – “Zirə”
102. “Səbail” – “Sabah”

9 may
103. “Qəbələ” – “Neftçi”
104. “Sumqayıt” – “Keşlə”

11 may
Ehtiyat gün

XXVII tur

15 may
105. “Səbail” – “Qarabağ”
106. “Sabah” – “Sumqayıt”
107. “Keşlə” – Qəbələ”
108. “Neftçi” – Zirə”

18 may: Avropa Liqasının finalı (Sevilya, “Roman Sançes Pisxuan” stadionu)

XXVIII tur

21 may

109. “Qarabağ” – “Neftçi”
110. “Zirə” – “Keşlə”
111. “Qəbələ” – “Sabah”
112. “Sumqayıt” – “Səbail”

25 may: Konfrans Liqasının finalı (Tirana, “Nasyonal” stadionu)

27 may
Azərbaycan Kuboku
Final

28 may: Çempionlar Liqasının finalı (Sankt-Peterburq stadionu)


Şahid olduğunuz hadisələrin video və ya fotosunu çəkərək bizə göndərin:
0552252950 (Whatsapp)
Loading...

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR