Bakı-2015: Bu gün 11 çempion müəyyənləşəcək

Bakı-2015: Bu gün 11 çempion müəyyənləşəcək
06:44 19 İyun 2015
43 İdman
Ölkə mətbuatı
A- A+

Bu gün Bakı-2015 I Avropa Oyunlarında 13 idman növü üzrə yarışlar keçiriləcək.

Apasport.az saytının məlumatına görə, bu növlərin 6-da mükafatçılar müəyyənləşəcək.

 

Hərəsində 2 dəst medalın oynanılacağı taekvondo və stolüstü tennisdə yarışlara yekun vurulacaq.

 

Suyatullanma, akrobatika və atıcılıq növlərinin hər biri 2 dəst medalın sahibini tapması ilə davam etdiriləcək. Ümumilikdə, 11 çempionun müəyyənləşdiyi gündə bədii gimnastlar da 1 dəst medal üçün mübarizə aparacaq.

 

Batut gimnastikası, aerobika, boks, kamandan oxatma yarışları davam etdiriləcək. Çimərlik voleybolu, voleybol, su polosu növlərində çıxış edən komandalar növbəti sınaqlarına çıxacaq.

 

19 iyun

 

09:00. Atıcılıq

Qadınlar, 50 metrdən 3 vəziyyətdə tüfəng ilə atəş

Qadınlar, 25 metrdən tapança ilə atəş, təsnifat mərhələsi

Kişilər, qoşa səngər stendi

Bakı Atıcılıq Mərkəzi

 

09:00. Kamandan oxatma

Qadınlar, fərdi, 1/32 final

Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionu

 

09:00. Taekvondo

Qadınlar, +67 kq

Kişilər, +80 kq

Bakı Kristal Zalı

 

09:00. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Rumıniya - Türkiyə

Bakı Kristal Zalı

 

10:00. Suya tullanma

Qadınlar, tramplin, 1 m

Kişilər, sinxron tramplin, 3 m

Bakı Su İdmanı Mərkəzi

 

10:00. Akrobatika

Qadınlar, qrup çoxnövçülüyü, final

Qarışıq cütlüklər, çoxnövçülük, final

Milli Gimnastika Arenası

 

10:00. Bədii gimnastika

Fərdi çoxnövçülük, final mərhələsi

Həlqə, top, gürzlər, lent, təsnifat mərhələsi

Milli Gimnastika Arenası

 

10:00. Çimərlik voleybolu

Kişilər, qrup və seçmə mərhələsi

Qadınlar, 1/4 final

Çimərlik Arenası

 

11:00. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Bolqarıstan - Xorvatiya

Bakı Kristal Zalı

 

11:00. Stolüstü tennis

Qadınlar, fərdi yarışlar

Kişilər, fərdi yarışlar

Bakı İdman Zalı

 

12:00. Su polosu

Kişilər, 11-ci yer uğrunda

Slovakiya - Rumıniya

Vaterpol Arenası

 

12:30. Boks

1/8 final

Qadınlar, 51 kq, 75 kq

Kişilər, 49 kq, 56 kq, 81 kq, +91 kq

Bakı Kristal Zalı

 

13:30. Su polosu

Kişilər, 9-cu yer uğrunda

Monteneqro - Fransa

Vaterpol Arenası

 

14:30. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Serbiya - Hollandiya

Bakı Kristal Zalı

 

15:00. Su polosu

Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda

Rusiya - Almaniya

Vaterpol Arenası

 

16:30. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Polşa - İtaliya

Bakı Kristal Zalı

 

17:30. Su polosu

Kişilər, 5-8-ci yerlər uğrunda

Macarıstan - İtaliya

Vaterpol Arenası

 

19:00. Batut gimnastikası

Kişilər, sinxron hərəkətlər

Qadınlar, sinxron Hərəkətlər

Milli Gimnastika Arenası

 

19:00. Su polosu

Kişilər, Yarımfinal

İspaniya – Xorvatiya

Vaterpol Arenası

 

19:15. Aerobika gimnastikası

Qruplar, təsnifat

Milli Gimnastika Arenası

 

20:00. Voleybol

Qadınlar A qrupu

Azərbaycan - Belçika

Bakı Kristal Zalı

 

20:30. Su polosu

Kişilər, Yarımfinal

Yunanıstan - Serbiya

Vaterpol Arenası

 

22:00. Voleybol

Qadınlar B qrupu

Almaniya – Rusiya

Bakı Kristal Zalı


Xəbərin orijinal ünvanı: http://news.lent.az/news/206294

Şahid olduğunuz hadisələrin video və ya fotosunu çəkərək bizə göndərin:
0552252950 (Whatsapp)
Загрузка...

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR