“Qarabağ” və “Beşiktaş” ilişdi, 1/16 finalçılar məlumdur (NƏTİCƏLƏR+VİDEO)

“Qarabağ” və “Beşiktaş” ilişdi, 1/16 finalçılar məlumdur (NƏTİCƏLƏR+VİDEO)
02:18 11 Dekabr 2015
51 İdman
Ölkə mətbuatı
A- A+

Bakı. Bəxtiyar Hacıyev – Trend:

Bu gün UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatıb.

Trend-in məlumatına görə, hamımızın maraqla izlədiyi “Anderlext” – “Qarabağ” qarşılaşmasında əfsus ki, Ağdam təmsilçisinin azarkeşlərini qane edən nəticə olmayıb.

İlk qol “Qarabağ”ın futbolçusu Dani Kintanadan gəlsə də, meydan sahibləri elə birinci hissədə vurduqları iki qolla hesabda önə keçiblər. Ağdam təmsilçisi çox çalışsa da, matçda dönüş edə bilməyib.

Digər təmsilçimiz “Qəbələ” isə son görüşündə “Krasnodar”a məğlub olub – 0:3.

1/16 final mərhələsinə vəsiqə qazanan klublar arasında “Fənərbağça”, “Liverpul”, “Borussiya”, “Napoli”, “Tottenhem” kimi klublar da var.

Bütün oyunların nəticələri və qruplardakı son vəziyyət:

A qrupu

"Ayaks" (Hollandiya) - "Molde" (Norveç) – 1:1
"Fənərbaxça" (Türkiyə) - "Seltik" (Şotlandiya) – 1:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Molde

6

3

2

1

10-7

11

2

Fənərbağça

6

2

3

1

7-6

9

3

Ayaks

6

1

4

1

6-6

7

4

Seltik

6

0

3

3

8-12

3

B qrupu

"Bordo" (Fransa) - "Rubin" (Kazan, Rusiya) – 2:2
"Sion" (İsveçrə) - "Liverpul" (İngiltərə) – 0:0

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Liverpul

6

2

4

0

6-4

10

2

Sion

6

2

3

1

5-5

9

3

Rubin

6

1

3

2

6-6

6

4

Bordo

6

0

4

2

5-7

4

C qrupu

Borussiya (Dortmund, Almaniya) - PAOK (Yunanıstan) – 0:1
"QƏBƏLƏ" (Azərbaycan) - "Krasnodar" (Rusiya) – 0:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Krasnodar

6

4

1

1

9-4

13

2

Borussiya

6

3

1

2

10-5

10

3

PAOK

6

1

4

1

3-3

7

4

Qəbələ

6

0

2

4

2-12

2

D qrupu

"Midtyulland" (Danimarka) - "Brügge" (Belçika) – 1:1
"Napoli" (İtaliya) - "Legiya" (Varşava, Polşa) – 5:2

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Napoli

6

6

0

0

22-3

18

2

Midtyulland

6

2

1

3

6-12

7

3

Brügge

6

1

2

3

4-11

5

4

Legiya

6

1

1

4

4-10

4

E qrupu

"Rapid" (Avstriya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) – 2:1
"Viktoriya" (Çexiya) - "Vilyareal" (İspaniya) – 3:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Rapid

6

5

0

1

10-6

15

2

Vilyareal

6

4

1

1

12-6

13

3

Viktoriya

6

1

1

4

8-10

4

4

Dinamo

6

1

0

5

3-11

3

F qrupu

"Liberets" (Çexiya) - "Marsel" (Fransa) – 2:4
"Qroningen" (Hollandiya) - "Braqa" (Portuqaliya) – 0:0

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Braqa

6

4

1

1

7-4

13

2

Marsel

6

4

0

2

12-7

12

3

Liberets

6

2

1

3

6-8

7

4

Qroningen

6

0

2

4

2-8

2

G qrupu

"Dnipro" (Ukrayna) - "Rosenborq" (Norveç) – 3:0
"Sent-Etyen" (Fransa) - "Latsio" (İtaliya) – 1:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Latsio

6

4

2

0

13-6

14

2

Sent-Etyen

6

2

3

1

10-7

9

3

Dnipro

6

2

1

3

6-8

7

4

Rosenborq

6

0

2

4

4-12

2

H qrupu

"Sportinq" (Portuqaliya) - "Beşiktaş" (Türkiyə) – 3:1
"Skenderbeu" (Albaniya) - "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) – 0:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Lokomotiv

6

3

2

1

12-7

11

2

Sportinq

6

3

1

2

14-11

10

3

Beşiktaş

6

2

3

1

7-6

9

4

Skenderbeu

6

1

0

5

4-13

3

I qrupu

"Fiorentina" (İtaliya) - "Belenenşeş" (Portuqaliya) – 1:0
"Lex" (Polşa) - "Bazel" (İsveçrə) – 0:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Bazel

6

4

1

1

10-5

13

2

Fiorentina

6

3

1

2

11-6

10

3

Lex

6

1

2

3

2-6

5

4

Belenenşeş

6

1

2

3

2-8

5

J qrupu

"Anderlext" (Belçika) - "QARABAĞ" (Azərbaycan) – 2:1
"Tottenhem" (İngiltərə) - "Monako" (Fransa) – 4:1

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Tottenhem

6

4

1

1

12-6

13

2

Anderlext

6

2

1

2

8-6

10

3

Monako

6

1

3

2

5-9

6

4

Qarabağ

6

1

1

4

4-8

4

K qrupu

"Asteras Tripolis" (Yunanıstan) - "Şalke" (Almaniya) – 0:4
APOEL (Kipr) - "Sparta" (Çexiya) – 1:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Şalke

6

4

2

0

15-3

14

2

Sparta

6

3

3

0

10-5

12

3

Asteras Tripolis

6

1

1

4

4-12

4

4

APOEL

6

1

0

5

3-12

3

L qrupu

"Atletik" (Bilbao, İspaniya) - "AZ Alkmaar" (Hollandiya) – 2:2
"Partizan" (Serbiya) - "Auqsburq" (Almaniya) – 1:3

S

Komandalar

O

Q

H

M

T/f

Xal

1

Atletik

6

4

0

1

16-8

13

2

Auqsburq

6

3

0

3

12-11

9

3

Auqsburq

6

3

0

3

10-14

9

4

AZ Alkmaar

6

1

1

4

8:13

4

Bizi Twitter-dən izləyin: @trend_az

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR