Sabah Avropa Liqasının qrup mərhələsində III turun oyunları keçiriləcək.
Milli.Az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, bu turnirdəki təmsilçilərimiz "Qarabağ" və "Qəbələ" də növbəti matçlarına çıxacaqlar.
Son ölkə çempionu "Qarabağ" Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda PAOK-u qəbul edəcək. "Qəbələ" isə Fransada "Sent-Etyen"in qonağı olacaq. Sabah "ağ-qaralar" qrup mərhələsində ilk qələbəsini, "qırmızı-qaralar" isə ilk xalını qazanmağa çalışacaq.
Azərbaycanlı futbolsevərlər üçün maraq doğuran qarşılaşmalardan biri də Mançesterdə baş tutacaq. Türkiyə çempionatından fərqli, Avroliqada uğurlu çıxış edən "Fənərbağça" heç də yaxşı günlərini keçirməyən "Mançester Yunayted"in qonağı olacaq.
Türkiyənin bu turnirdəki digər təmsilçilərindən "Konyaspor" "Braqa"nı əliboş yola salmağa çalışacaqsa, "Osmanlıspor" evdə "Vilyarreal"a qalib gələrək liderliyə yüksəlmək barədə düşünür. "Konyaspor" - "Braqa" matçını azərbaycanlı FİFA referisi Əliyar Ağayev idarə edəcək.
İ qrupunda da azarkeşləri maraqlı görüş gözləyir. Belə ki, qrupda itkisiz irəliləyən "Krasnodar"la "Şalke" Rusiyada münasibətlərinə aydınlıq gətirəcəklər. Hələ də xal itirməyən komandalardan APOEL, "Zenit" və "Ayaks" səfər, "Şaxtyor" isə ev oyununa çıxacaq.
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi, III tur
20 oktyabr
A qrupu
23:05. "Feyenord" (Hollandiya) - "Zarya" (Ukrayna)
23:05. "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "Fənərbağça" (Türkiyə)
1. |
Fənərbağça |
2 |
1 |
1 |
0 |
2-1 |
4 |
2. |
Feyenord |
2 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
3 |
3. |
Mançester Yunayted |
2 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
3 |
4. |
Zarya |
2 |
0 |
1 |
1 |
1-2 |
1 |
B qrupu
23:05. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - APOEL (Kipr)
23:05. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Astana" (Qazaxıstan)
1. |
APOEL |
2 |
2 |
0 |
0 |
3-1 |
6 |
2. |
Olimpiakos |
2 |
1 |
0 |
1 |
1-1 |
3 |
3. |
Yanq Boyz |
2 |
0 |
1 |
1 |
0-1 |
1 |
4. |
Astana |
2 |
0 |
1 |
1 |
1-2 |
1 |
C qrupu
23:05. "Sent-Etyen" (Fransa) - "Qəbələ" (Azərbaycan)
23:05. "Maynts" (Almaniya) - "Anderlext" (Belçika)
1. |
Anderlext |
2 |
1 |
1 |
0 |
4-2 |
4 |
2. |
Maynts |
2 |
1 |
1 |
0 |
4-3 |
4 |
3. |
Sent-Etyen |
2 |
0 |
2 |
0 |
2-2 |
2 |
4. |
Qəbələ |
2 |
0 |
0 |
2 |
3-6 |
0 |
D qrupu
23:05. "Alkmar" (Hollandiya) - "Makkabi" (Təl Əviv, İsrail)
23:05. "Dandalk" (İrlandiya) - "Zenit" (Rusiya)
1. |
Zenit |
2 |
2 |
0 |
0 |
9-3 |
6 |
2. |
Dandalk |
2 |
1 |
1 |
0 |
2-1 |
4 |
3. |
Alkmar |
2 |
0 |
1 |
1 |
1-6 |
1 |
4. |
Makkabi |
2 |
0 |
0 |
2 |
3-5 |
0 |
E qrupu
23:05. "Viktoriya" (Çexiya) - "Astra" (Rumıniya)
23:05. "Roma" (İtaliya) - "Austriya" (Avstriya)
1. |
Roma |
2 |
1 |
1 |
0 |
5-1 |
4 |
2. |
Austriya |
2 |
1 |
1 |
0 |
3-2 |
4 |
3. |
Viktoriya |
2 |
0 |
2 |
0 |
1-1 |
2 |
4. |
Astra |
2 |
0 |
0 |
2 |
2-7 |
0 |
F qrupu
23:05. "Genk" (Belçika) - "Atletik" (İspaniya)
23:05. "Rapid" (Avstriya) - "Sassuolo" (İtaliya)
1. |
Genk |
2 |
1 |
0 |
1 |
5-4 |
3 |
2. |
Sassuolo |
2 |
1 |
0 |
1 |
4-3 |
3 |
3. |
Rapid |
2 |
1 |
0 |
1 |
3-3 |
3 |
4. |
Atletik |
2 |
1 |
0 |
1 |
1-3 |
3 |
G qrupu
21:00. "Selta" (İspaniya) - "Ayaks" (Hollandiya)
21:00. "Standard" (Belçika) - "Panatinaikos" (Yunanıstan)
1. |
Ayaks |
2 |
2 |
0 |
0 |
3-1 |
6 |
2. |
Selta |
2 |
1 |
1 |
0 |
3-1 |
4 |
3. |
Standard |
2 |
0 |
1 |
1 |
1-2 |
1 |
4. |
Panatinaikos |
2 |
0 |
0 |
2 |
1-4 |
0 |
H qrupu
21:00. "Konyaspor" (Türkiyə) - "Braqa" (Portuqaliya)
21:00. "Şaxtyor" (Ukrayna) - "Gent" (Belçika)
1. |
Şaxtyor |
2 |
2 |
0 |
0 |
3-0 |
6 |
2. |
Gent |
2 |
1 |
1 |
0 |
3-1 |
4 |
3. |
Braqa |
2 |
0 |
1 |
1 |
1-3 |
1 |
4. |
Konyaspor |
2 |
0 |
0 |
2 |
0-3 |
0 |
İ qrupu
21:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Şalke" (Almaniya)
21:00. "Zalsburq" (Avstriya) - "Nitsa" (Fransa)
1. |
Krasnodar |
2 |
2 |
0 |
0 |
6-2 |
6 |
2. |
Şalke |
2 |
2 |
0 |
0 |
4-1 |
6 |
3. |
Zalsburq |
2 |
0 |
0 |
2 |
1-4 |
0 |
4. |
Nitsa |
2 |
0 |
0 |
2 |
2-6 |
0 |
J qrupu
21:00. "Qarabağ" (Azərbaycan) - PAOK (Yunanıstan)
21:00. "Slovan" (Çexiya) - "Fiorentina" (İtaliya)
1. |
Fiorentina |
2 |
1 |
1 |
0 |
5-1 |
4 |
2. |
PAOK |
2 |
1 |
1 |
0 |
2-1 |
4 |
3. |
Slovan |
2 |
0 |
1 |
1 |
3-4 |
1 |
4. |
Qarabağ |
2 |
0 |
1 |
1 |
3-7 |
1 |
K qrupu
21:00. "İnter" (İtaliya) - "Sauthempton" (İngiltərə)
21:00. "Hapoel" (Beer Şeva, İsrail) - "Sparta" (Çexiya)
1. |
Sauthempton |
2 |
1 |
1 |
0 |
3-0 |
4 |
2. |
Hapoel |
2 |
1 |
1 |
0 |
2-0 |
4 |
3. |
Sparta |
2 |
1 |
0 |
1 |
3-4 |
3 |
4. |
İnter |
2 |
0 |
0 |
2 |
1-5 |
0 |
L qrupu
21:00. "Styaua" (Rumıniya) - "Sürix" (İsveçrə)
21:00. "Osmanlıspor" (Türkiyə) - "Vilyarreal" (İspaniya)
1. |
Vilyarreal |
2 |
1 |
1 |
0 |
3-2 |
4 |
2. |
Osmanlıspor |
2 |
1 |
0 |
1 |
3-2 |
3 |
3. |
Sürix |
2 |
1 |
0 |
1 |
3-3 |
3 |
4. |
Styaua |
2 |
0 |
1 |
1 |
1-3 |
1 |
Milli.Az