"Fənərbaxça" uduzdu, "Şaxtyor"dan 5 qol - NƏTİCƏLƏR

"Fənərbaxça" uduzdu, "Şaxtyor"dan 5 qol -   NƏTİCƏLƏR
09:47 21 Oktyabr 2016
32 İdman
Ölkə mətbuatı
A- A+

 Avropa Liqasında III turun oyunları keçirilib. Fanat.Az xəbər verir ki,  12 qrupda ümumilikdə 24 görüş baş tutub.


Qeydə alınan nəticələri və turnir cədvəllərindəki son durumu diqqətinizə çatdırırıq.



Avropa Liqası, qrup oyunları

 III tur

20 oktyabr


A qrupu

"Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "Fənərbağça" (Türkiyə) - 4:1

"Feyenoord" (Hollandiya) - "Zarya" (Ukrayna) - 1:0


1 M. Y. 3 2 0 1 5-2 6

2 Feyenoord 3 2 0 1 2-1 6

3 Fənərbaxça 3 1 1 1 3-5 4

4 Zarya 3 0 1 2 1-3 1



B qrupu

"Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Astana" (Qazaxıstan) - 4:1

"Yanq Boyz" (İsveçrə) - APOEL (Kipr) - 3:1


1 APOEL 3 2 0 1 4-4 6

2 Olimpiakos 3 2 0 1 5-2 6

3 Yanq Boyz 3 1 1 1 3-2 4

4 Astana 3 0 1 2 2-6 1

 

 



C qrupu

"Sent-Etyen" (Fransa) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 1:0

"Maynts" (Almaniya) - "Anderlext" (Belçika) - 1:1


1 Anderlext  3 1 2 0 5-3 5

2 Sent-Etyen 3 1 2 0 3-2 5

3 Maynts 3 1 2 0 5-4 5

4 Qəbələ 3 0 0 3 3-7 0



D qrupu

AZ Alkmaar (Hollandiya) - "Makkabi" (Tel-Əviv, İsrail) - 1:2

"Dundalk" (İrlandiya) - "Zenit" (Rusiya) - 1:2


1 Zenit  3 3 0 0 11-4 9

2 Dundalk 3 1 1 1 3-3 4

3 Makkabi 3 1 0 2 5-6 3

4 AZ Alkmaar 3 0 1 2 2-8 1



E qrupu

"Roma" (İtaliya) - "Austriya" (Avstriya) -3:3

"Viktoriya" (Çexiya) - "Astra" (Rumıniya) -1:2


1 Roma  3 1 2 0 8-4 5

2 Austriya 3 1 2 0 6-5 5

3 Astra 3 1 0 2 4-8 3

4 Viktoriya 3 0 2 1 2-3 2



F qrupu

"Genk" (Belçika) - "Atletik" (İspaniya) - 2:0

"Rapid" (Avstriya) - "Sassuolo" (İtaliya) - 1:1


1 Genk  3 3 0 1 7-4 6

2 Sassuolo 3 1 1 1 5-4 4

3 Rapid 3 1 1 1 4-4 4

4 Atletik 3 1 0 2 1-5 3



G qrupu

"Standart" (Belçika) - "Panatinaikos" (Yunanıstan) - 2:2

"Selta" (İspaniya) - "Ayaks" (Hollandiya) - 2:2


1 Ayaks  3 2 1 0 5-3 7

2 Selta 3 1 2 0 5-3 5

3 Standard 3 0 2 1 3-4 2

4 Panatinaikos 3 0 1 2 3-6 1



H qrupu

"Şaxtyor" (Donetsk, Ukrayna) - "Gent" (Belçika) - 5:0

"Konyaspor" (Türkiyə) - "Braqa" (Portuqaliya) - 1:1


1 Şaxtyor  3 3 0 0 8-0 9

2 Gent 3 1 1 1 3-6 4

3 Braqa 3 0 2 1 2-4 2

4 Konyaspor 3 0 1 2 2-5 1



İ qrupu

"Krasnodar" (Rusiya) - "Şalke" (Almaniya) - 0:1

"Zalsburq" (Avstriya) - "Nİtsa" (Fransa) - 0:1


1 Şalke 3 3 0 0 5-1 9

2 Krasnodar 3 2 0 1 6-3 6

3 Nitsa 3 1 0 2 3-6 3

4 Zalsburq 3 0 0 3 1-5 0



J qrupu

"Qarabağ" (Azərbaycan) - PAOK (Yunanıstan) - 1:0

"Slovan" (Çexiya) - "Fiorentina" (İtaliya) - 1:3


1 Fiorentina  3 2 1 0 8-2 7

2 PAOK 3 1 1 1 2-3 4

3 Qarabağ 3 1 1 1 5-7 4

4 Slovan 3 0 1 2 4-7 1



K qrupu

"İnter" (İtaliya) - "Southempton" (İngiltərə) - 1:0

"Hapoel" (Bir Şeva, İsrail) - "Sparta" (Çexiya) - 0:1


1 Sparta  3 2 0 1 4-4 6

2 Sautgempton 3 1 1 1 3-1 4

3 Hapoel 3 1 1 1 2-1 4

4 İnter 3 1 0 2 2-5 3



L qrupu

"Styaua" (Rumıniya) - "Sürix"(İsveçrə) - 1:1

"Osmanlıspor" (Türkiyə) - "Vilyarreal" (İspaniya) - 2:2


1 Vilyareal  3 1 2 0 5-4 5

2 Osmanlıspor 3 1 1 0 5-4 4

3 Sürix 3 1 1 1 4-4 4

4 Styaua 3 0 2 1 2-4 2


Fanat.Az


RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR