Namaz qılan kolbasa yeyə bilərmi?

Namaz qılan kolbasa yeyə bilərmi?
22:37 17 Noyabr 2016
577 Ölkə
Ölkə mətbuatı
A- A+

Çoxları elə bilir ki, kolbasa, sosiska haramdır. Bunların haram olması tərkibindən asılıdır.

Milli.Az zikr.az-a istinadən bildirir ki, tərkibində donuz əti və ya piyi varsa, haramdır. Toyuq, mal və s. ətlərdən hazırlananlar isə halaldır. Uca Allah buyurur: "O sizə ölü heyvanı, qanı, donuz ətini və Allahdan başqası üçün kəsiləni haram etmişdir". (əl Bəqərə, 173).
Milli.Az

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR