Boks üzrə Azərbaycan birinciliyinə yekun vurulub - FOTOLAR

Yeniyetmə boksçular arasında keçirilən Azərbaycan birinciliyinə yekun vurulub.

Metbuat.az-ın məlumatına görə, Bakı və respublikanın müxtəlif bölgələrini təmsil edən 50-yə yaxın komandanın qatıldığı yarışda 375 idmançı mükafatlar uğrunda mübarizə aparıb.

6 gün davam edən birincilikdə 2002-2003 təvəllüdlü yeniyetmələr qüvvələrini sınayıblar. Boks Mərkəzində baş tutan yarışda 14 çəki dərəcəsində çempion və medalçılar bəlli olub.

Turnirin komanda hesabında "Təhsil" Respublika İdman Mərkəzi birinci yeri tutub. İkinci pillədə “Rabitə” İdman Klubu qərarlaşdığı halda, “üçlüy”ü “Neftçi” İdman Klubu qapayıb.

Birinciliyin bütün mükafatçıları

44 kq

1. Nicat Hüseynov ("Təhsil" RİM)

2. Nihad Ağakişiyev ("Qəbələ" İK)

3. Hüseyn İsazadə ("Rabitə" İK)

3. Mahmudağa Bəylərov (Siyəzən)

46 kq

1. Ruslan Qədirov (ROİL)

2. Azər Süleymanov ("Təhsil" RİM)

3. Həsənağa Fətullayev (Şirvan)

3. Fikrət Zeynalov ("Təhsil" RİM)

48 kq

1. Əli Zamanov ("Təhsil" RİM)

2. Sənan Əhmədov ("Məhsul" İC)

3. Zabit Əliyev ("Neftçi" İK)

3. Əli İsgəndərov ("Neftçi" İK)

50 kq

1. Əsəd Ağayev (Cəlilabad)

2. Nihat Abdullayev ("Qızıl Əlcək" İK)

3. Nihad Qurbanov ("Qəbələ" İK)

3. Eltac Cəfərzadə (Gəncə)

52 kq

1. Emin İbrahimov ("Rabitə" İK)

2. Elmar Abbasov ("Rabitə" İK)

3. Cavid Aslanov ("Təhsil" RİM)

3. İlqar Tarverdiyev ("Neftçi" İK)

54 kq

1. Əzrək Bəbirov ("Rabitə" İK)

2. Osman Əliyev (ROİL)

3. Turqay Mirzəyev (MOİK)

3. Sayadulla Nəsirov (Astara)

57 kq

1. Eldəniz Baxşiyev (Astara)

2. Elgün Sultanov ("Neftçi" İK)

3. Pünhan Mayılov (Siyəzən)

3. Nicat Həmidov ("Təhsil" RİM)

60 kq

1. Eldar Babayev ("Təhsil" RİM)

2. Rəşid Həsənov ("Rabitə" İK)

3. Emin Babayev (Quba)

3. Raqif Qurbanov ("Qalib" İK)

63 kq

1. Elmir Novruzov ("Təhsil" RİM)

2. Samir Nəsirov ("Kür" İK)

3. Kamran Allahverdiyev (Naxçıvan)

3. İsa Novruzlu ("Qalib" İK)

66 kq

1. Novruzəli Quliyev (MOİK)

2. Türkeş Mustafayev ("Rabitə" İK)

3. Mirxəyal Məmmədov (Gəncə)

3. Asif Hüseynov (Kəlbəcər)

70 kq

1. Cəfər Heydərli (Cəlilabad)

2. Nurlan Qasımov ("Qəbələ" İK)

3. Riyat Nəzərov (Hacıqabul)

3. Ümid İbrahimov ("Neftçi" İK)

75 kq

1. Mehman Quliyev ("Məhsul" İK)

2. Baloğlan Əkbərov (Hacıqabul)

3. Hikmət Yaqubov (MOİK)

3. Elvin Həziyev (MOİK)

80 kq

1. Murad Allahverdiyev (DİN İC)

2. Akif Həsənov ("Təhsil" RİM)

3. Orxan İlyasov (Gəncə)

3. Vahid Mustafayev (Hacıqabul)

+80 kq

1. Əhməd Əhmədov ("Rabitə" İK)

2. Əsəd Baxışov ("Təhsil" RİM)

3. Nəzmi Məmmədov (Tovuz)

3. Yohannes Nuruyev ("Neftçi" İK)

Günün qoroskopu - Sevdiyiniz insanı tərifləyin - Oxumaq üçün tıkla


Şahid olduğunuz hadisələrin video və ya fotosunu çəkərək bizə göndərin:
0552252950 (Whatsapp)
Загрузка...

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR