01:04
Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vuruldu. Milli.Az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, cavab oyunları çərçivəsində baş tutan qarşılaşmalarda üç Azərbaycan klubu da meydana çıxdı.
Öncə Bakıdakı matç start götürən "Keşlə" öz meydanında "Baltsan"ı qəbul etdi. Bakılılar 1:4 hesablı səfər məğlubiyyətinin əvəzini çıxmağa çalışdı.
"Qəbələ" Lüksemburqda "Proqres"lə görüşəcək. Əyalət təmsilçisi evdəki 0:2 hesablı yenilginin revanşı üçün mübarizə apardı.
"Neftçi" isə Macarıstanda "Uypeşt"in qonağı oldu. Bakılılar 3:1 hesablı qələbədən sonra üstünlüyünü qorumalı idi.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 4:0
Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21, Zoster, 50, Obinna Nvobodo, 65
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı
Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov
Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç
"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov
Baş məşqçi: Roberto Bordin
"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Monroz, 28
Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7. Mayron de
Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel Fransuaz,
19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens, 23. Adrian
Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel, 8. Dino
Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias Markes,
87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5. Rasim
Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid Hüseynov
(k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef Monroz, 33.
Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin Camalov, 7. Roman
Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev, 21. Lalavele
Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1
Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6
Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
19.07.2018
23:59
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 2:0
Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı
Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov
Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç
"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov
Baş məşqçi: Roberto Bordin
"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Monroz, 28
Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7.
Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel
Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens,
23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel,
8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias
Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5.
Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid
Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef
Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien
Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin
Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev,
21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1
Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6
Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
23:37
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 2:0
Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı
Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov
Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç
"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov
Baş məşqçi: Roberto Bordin
"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Monroz, 28
Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7.
Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel
Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens,
23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel,
8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias
Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5.
Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid
Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef
Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien
Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin
Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev,
21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1
Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6
Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
23:22
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyu
"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Monroz, 28
Qırmızı vərəqə: Təmkin Xəlilzadə, 79
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7.
Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel
Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens,
23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel,
8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias
Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5.
Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid
Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef
Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien
Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin
Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev,
21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
"Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan) - 2:0
Qollar: Litauski, 19, Sankoviç, 21
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı
Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov
Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç
"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov
Baş məşqçi: Roberto Bordin
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1
Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6
Qırmızı vərəqə: Maydevaç, 90+7 ("Baltsan")
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
22:57
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 2:1
Qollar: Sezar Meza Kolli, 11, Slavik Alxasov, 90+1 - Maydevaç, 90+6
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Monroz, 28
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7.
Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel
Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens,
23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel,
8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias
Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5.
Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid
Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef
Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien
Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin
Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev,
21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı
Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov
Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç
"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov
Baş məşqçi: Roberto Bordin
22:31
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 1:0
Qol: Sezar Meza Kolli, 11
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
"Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan) - 0:1
Qol: Monroz, 28
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7.
Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel
Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens,
23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel,
8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias
Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5.
Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid
Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef
Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien
Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin
Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev,
21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
"Uypeşt" (Macarıstan): 1. Filip Payoviç, 5. Robert Litauski (k), 6. Nvobodo, 10. Donat Şoter, 14. Diallo, 18. Boyan Sankoviç, 19. Miyuşko Boyoviç, 26. Daniel Nad, 49. Branko Paulyeviç, 68. Dzenan Burekoviç, 86. Soma Novotnı
Ehtiyat oyunçular: 35. Benke Gundel-Takaş, 2. Kristof Şuts, 8. Benjamin Çeke, 9. Patrik Tişler, 21. Benjamin Balaş, 27. Benke Pavkoviç, 99. Viktor Angelov
Baş məşqçi: Neboyşa Vinyeviç
"Neftçi" (Azərbaycan): 1. Səlahət Ağayev, 5. Anton Krivotsyuk, 6. Qoran Paratski, 9. Baqali Dabo, 10. Dario Frederiko, 15. Ruslan Abışov (k), 17. Rəhman Hacıyev, 21. Məhəmməd Mirzəbəyov, 25. Kiril Petrov, 28. Slavko Braliç, 93. Soni Mustivar
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 4. Rəşad Eyubov, 8. Emin Mahmudov, 11. Kvame Karikari, 18. Tural Axundov, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Sərkərov
Baş məşqçi: Roberto Bordin
21:27
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
"Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta) - 1:0
Qol: Sezar Meza Kolli, 11
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
"Keşlə" (Azərbaycan): 1. Kamran Ağayev (q) (k), 2. Sərtan Taşkın, 3. Denis Silva, 4. Slavik Alxasov, 8. Miloş Boşançiç, 10. Sezar Meza Kolli, 11. Bahodır Nasimov, 14. Andre Klennon, 27. Adrian Skarlatake, 33. Tərlan Quliyev, 90. Ebrima Sonha
Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı (q), 7. Vaqif Cavadov, 9. Amil Yunanov, 19. Azər Salahli, 21. Herve Tçami, 24. Fuad Bayramov, 88. Məmməd Quliyev
Baş məşqçi: Zaur İsmayılov
"Baltsan" (Malta): 83. Stiv Sultana (q), 8. Nenad Sliviç, 11. Stiv Bezzina (k), 15. Mixael Conson, 17. Alfred Effionq, 18. Uroş Lyubomiraç, 20. İvan Bozoviç, 23. Elkin Serrano, 30. Kadu, 86. Boyan Kalyeviç, 99. Miloş Lepoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Sean Montoff, 4. Custin Qrioli, 9. Lekao, 10. Siray Arab, 14. Askroft, 50. Andriya Maydevac, 88. Sean Kipriott
Baş məşqçi: Marko Miçoviç
21:30. "Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan)
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
"Proqres" (Lüksemburq): 1. Sebastyan Floss, 7.
Mayron de Almeyda, 9. Yannik Bastos, 10. Olivye Till, 14. Emmanuel
Fransuaz, 19. Mario Mutş, 20. Cordan Qobron, 22. Marven Martens,
23. Adrian Ferino, 31. Sebastyan Till (k), 34. Tim Hall
Ehtiyat oyunçular: 13. Çarli Şinker, 5. Ben Vogel,
8. Dino Ramdedoviç, 21. Kevin Kerger, 28. Romeu Torres, 70. Matias
Markes, 87. Aleksandr Karapetyan
Baş məşqçi: Paolo Amodio
"Qəbələ" (Azərbaycan): 22. Dmitri Bezotosnı, 5.
Rasim Ramaldanov, 10. Rauf Əliyev, 11. Asif Məmmədov, 14. Cavid
Hüseynov (k), 17. Sequn Adeniyi 18. İlqar Qurbanov, 28. Jozef
Monroz, 33. Təmkin Xəlilzadə, 34. Ürfan Abbasov, 88. Sabien
Lilay
Ehtiyat oyunçular: 30. Aqil Məmmədov, 4. Elvin
Camalov, 7. Roman Hüseynov, 8. Qismət Alıyev, 13. Hacıağa Hacıyev,
21. Lalavele Atakora, 27. Bəhlul Mustafazadə
Baş məşqçi: Sənan Qurbanov
23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3
08:10
Bu gün Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinə yekun vurulacaq.
Publika.az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, cavab oyunları çərçivəsində baş tutacaq qarşılaşmalarda üç Azərbaycan klubu da meydana çıxacaq.
Öncə Bakıdakı matç start götürəcək. "Keşlə" öz meydanında "Baltsan"ı qəbul edəcək. Bakılılar 1:4 hesablı səfər məğlubiyyətinin əvəzini çıxmağa çalışacaq.
"Qəbələ" Lüksemburqda "Proqres"lə görüşəcək. Əyalət təmsilçisi evdəki 0:2 hesablı yenilginin revanşı üçün mübarizə aparacaq.
"Neftçi" isə Macarıstanda "Uypeşt"in qonağı olacaq. Bakılılar 3:1 hesablı qələbədən sonra üstünlüyünü qorumalıdı.
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları
19 iyul
21:00. "Keşlə" (Azərbaycan) - "Baltsan" (Malta)
Baş hakim: Mixail Vilkov
Baş hakimin köməkçiləri: Aleksey Vorontsov, Vladimir Mineviç
Dördüncü hakim: Aleksey Suxoy (hamısı Rusiya)
Hakim-inspektor: Stefen Lodj (İngiltərə)
UEFA nümayəndəsi: Krouford Uilson (Şimali İrlandiya)
Bakı. "Dalğa Arena"
İlk oyun - 1:4
21:30. "Proqres" (Lüksemburq) - "Qəbələ" (Azərbaycan)
Baş hakim: Keyt Kennedi
Baş hakimin köməkçiləri: Stefen Donaldson, Kristian Fransis Hanna
Dördüncü hakim: Evan Boys (hamısı Şimali İrlandiya)
Hakim-inspektor: Milan Karadjiç (Serbiya)
UEFA nümayəndəsi: Oleq Xarlamov (Estoniya)
Differdanj. Şəhər Munisipal stadionu
İlk oyun - 2:0
23:00. "Uypeşt" (Macarıstan) - "Neftçi" (Azərbaycan)
Baş hakim: İoannis Papadopulos
Baş hakimin köməkçiləri: Trifon Petropulos, Vasilios Kamburis
Dördüncü hakim: Angelos Evangelou (hamısı Yunanıstan)
Hakim-inspektor: Bernardino Qonzalez Vazkes (İspaniya)
UEFA nümayəndəsi: İmon Nauqton (İrlandiya)
Budapeşt. Şuşa Ferens stadionu
İlk oyun - 1:3