Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci turun oyunları keçiriləcək.
Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma olacaq. Ölkəmizi turnirdə təmsil edən "Qarabağ" Lüksemburqda "Düdelanj"la qarşılaşacaq.
Türkiyə klublarından "Beşiktaş" İstanbulda "Vulverhempton"u, "Trabzonspor" evdə "Bazel"i. "Başakşəhər" isə Münhenqladbax "Borussiya"sını qəbul edəcək.
3 oktyabr
Avropa Liqası
2-ci tur
A qrupu
23:00. "Sevilya" (İspaniya) - APOEL (Kipr)
23:00. "Düdelanj" (Lüksemburq) - "Qarabağ" (Azərbaycan)
1. |
Sevilya |
1 |
1 |
0 |
0 |
3:0 |
3 |
2. |
Düdelanj |
1 |
1 |
0 |
0 |
4:3 |
3 |
3. |
APOEL |
1 |
0 |
0 |
1 |
3:4 |
0 |
4. |
Qarabağ |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:3 |
0 |
B qrupu
23:00. "Malmö" (İsveç) - "Kopenhagen" (Danimarka)
23:00. "Luqano" (İsveçrə) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna)
1. |
Kopenhagen |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
2. |
Dinamo Kiyev |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
3. |
Malmö |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
4. |
Luqano |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
C qrupu
23:00. "Trabzonspor" (Türkiyə) - "Bazel" (İsveçrə)
23:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Xetafe" (İspaniya)
1. |
Bazel |
1 |
1 |
0 |
0 |
5:0 |
3 |
2. |
Xetafe |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
3. |
Trabzonspor |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
4. |
Krasnodar |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:5 |
0 |
D qrupu
23:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - LASK (Avstriya)
23:00. "Rusenborq" (Norveç) - PSV (Hollandiya)
1. |
LASK |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
2. |
PSV |
1 |
1 |
0 |
0 |
3:2 |
3 |
3. |
Rusenborq |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
4. |
Sportinq |
1 |
0 |
0 |
1 |
2:3 |
0 |
E qrupu
23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - ÇFR (Kluj, Ruminiya)
23:00. "Latsio" (İtaliya) - "Renn" (Fransa)
1. |
ÇFR |
1 |
1 |
0 |
0 |
2:1 |
3 |
2. |
Renn |
1 |
0 |
1 |
0 |
1:1 |
1 |
3. |
Seltik |
1 |
0 |
1 |
0 |
1:1 |
1 |
4. |
Latsio |
1 |
0 |
0 |
1 |
1:2 |
0 |
F qrupu
23:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Standard" (Belçika)
23:00. "Vitoriya" (Portuqaliya) - "Ayntraxt" (Almaniya)
1. |
Arsenal |
1 |
1 |
0 |
0 |
3:0 |
3 |
2. |
Standard |
1 |
1 |
0 |
0 |
2:0 |
3 |
3. |
Vitoriya |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:2 |
0 |
4. |
Ayntraxt |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:3 |
0 |
G qrupu
20:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Reyncers" (Şotlandiya)
20:55. "Feyenoord" (Hollandiya) - "Porto" (Portuqaliya)
1. |
Porto |
1 |
1 |
0 |
0 |
2:1 |
3 |
2. |
Reyncers |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
3. |
Feyenoord |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
4. |
Yanq Boyz |
1 |
0 |
0 |
1 |
1:2 |
0 |
H qrupu
20:55. SSKA (Moskva, Rusiya) - "Espanyol" (İspaniya)
20:55. "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Ludoqorets" (Bolqarıstan)
1. |
Ludoqorets |
1 |
1 |
0 |
0 |
5:1 |
3 |
2. |
Espanyol |
1 |
0 |
1 |
0 |
1:1 |
1 |
3. |
Ferentsvaroş |
1 |
0 |
1 |
0 |
1:1 |
1 |
4. |
SSKA |
1 |
0 |
0 |
1 |
1:5 |
0 |
İ qrupu
20:55. "Sent-Etyen" (Fransa) - "Volfsburq" (Almaniya)
20:55. "Aleksandriya" (Ukrayna) - "Gent" (Belçika)
1. |
Volfsburq |
1 |
1 |
0 |
0 |
3:1 |
3 |
2. |
Gent |
1 |
1 |
0 |
0 |
3:2 |
3 |
3. |
Sent-Etyen |
1 |
0 |
0 |
1 |
2:3 |
0 |
4. |
Aleksandriya |
1 |
0 |
0 |
1 |
1:3 |
0 |
J qrupu
20:55. "Başakşəhər" (Türkiyə) - "Borussiya" (Mönşenqladbax, Almaniya)
20:55. "Volfsberq" (Avstriya) - "Roma" (İtaliya)
1. |
Volfsberq |
1 |
1 |
0 |
0 |
4:0 |
3 |
2. |
Roma |
1 |
1 |
0 |
0 |
4:0 |
3 |
3. |
Borussiya |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:4 |
0 |
4. |
Başakşəhər |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:4 |
0 |
K qrupu
20:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Vulverhempton" (İngiltərə)
20:55. "Braqa" (Portuqaliya) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya)
1. |
Slovan |
1 |
1 |
0 |
0 |
4:2 |
3 |
2. |
Braqa |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
3. |
Vulverhempton |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
4. |
Beşiktaş |
1 |
0 |
0 |
1 |
2:4 |
0 |
L qrupu
18:50. "Astana" (Qazaxıstan) - "Partizan" (Serbiya)
20:55. "AZ Alkmar" (Hollandiya) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə)
1. |
Mançester Yunayted |
1 |
1 |
0 |
0 |
1:0 |
3 |
2. |
AZ Alkmar |
1 |
0 |
1 |
0 |
2:2 |
1 |
3. |
Partizan |
1 |
0 |
1 |
0 |
2:2 |
1 |
4. |
Astana |
1 |
0 |
0 |
1 |
0:1 |
0 |
Milli.Az