Avroliqada qrup mərhələsi başa çatır

Avroliqada qrup mərhələsi başa çatır
11:12 12 Dekabr 2019
127 İdman
Ölkə mətbuatı
A- A+

Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsinə yekun vurulacaq.

Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, bununla da 1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşəcək.

Son turda qrupdan çıxamaq şansını itirən təmsilçimiz "Qarabağ" Bakıda "Düdelanj"ı qəbul edəcək. Lüksemburq klubu da qrupda qaldığınıdan bu görüş hər iki komanda üçün formal xarakater daşıyır.

12 dekabr

UEFA Avropa Liqası, qrup mərhələsi


6-cı tur

A qrupu

21:55. "Qarabağ" (Azərbaycan) - "Düdelanj" (Lüksemburq)

21:55. APOEL (Kipr) - "Sevilya" (İspaniya)

B qrupu

21:55. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Malmö" (İsveç)

21:55. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Luqano"(İsveçrə) 

1.

Kopenhagen

5

2

3

0

5:3

9

2.

Malmö

5

2

2

1

7:6

8

3.

Dinamo

5

1

3

1

6:6

6

4.

Luqano

5

0

2

3

1:4

2

C qrupu

21:55. "Bazel" (İsveçrə) - "Trabzonspor" (Türkiyə)

21:55. "Xetafe" (İspaniya) - "Krasnodar" (Rusiya) 

1.

Bazel 

5

3

1

1

10:4

10

2.

Xetafe

5

3

0

2

5:4

9

3.

Krasnodar

5

3

0

2

7:8

9

4.

Trabzonspor

5

0

1

4

3:9

1

D qrupu

21:55. LASK (Avstriya) - "Sportinq" (Portuqaliya)

21:55. PSV (Niderland) - "Rusenborq" (Norveç)
 

1.

Sportinq

5

4

0

1

11:4

12

2.

LASK  

5

3

1

1

8:4

10

3.

PSV

5

2

1

2

8:11

7

4.

Rusenborq

5

0

0

5

2:10

0

E qrupu

21:55. ÇFR (Ruminiya) - "Seltik" (Şotlandiya)

21:55. "Renn" (Fransa) - "Latsio" (İtaliya) 

1.

Seltik

5

4

1

0

10:4

13

2.

ÇFR

5

3

0

2

4:4

9

3.

Latsio

5

2

0

3

6:7

6

4.

Renn

5

0

1

4

3:8

1

F qrupu

21:55. "Standard" (Belçika) - "Arsenal" (İngiltərə)

21:55. "Ayntraxt" (Almaniya) - "Vitoriya" (Portuqaliya) 
 

1.

Arsenal

5

3

1

1

12:5

10

2.

Ayntraxt

5

3

0

2

6:7

9

3.

Standard

5

2

1

2

6:8

7

4.

Vitoriya

5

0

2

3

4:8

2

G qrupu

00:00. "Reyncers" (Şotlandiya) - "Yanq Boyz" (İsveçrə)

00:00. "Porto" (Portuqaliya) - "Feyenoord" (Niderland)
 

1.

Reyncers

5

2

2

1

7:5

8

2.

Porto

5

2

1

2

5:7

7

3.

Yanq Boyz

5

2

1

2

7:6

7

4.

Feyenoord

5

1

2

2

5:6

5

H qrupu

00:00. "Espanyol" (İspaniya) - SSKA (Moskva, Rusiya)

00:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Ferentsvaroş" (Macarıstan)
 

1.

Espanyol 

5

3

2

0

12:3

11

2.

Lüdogorets

5

2

1

2

9:9

7

3.

Ferentsvaroş

5

1

3

1

4:6

6

4.

SSKA

5

0

2

3

2:9

2

İ qrupu

00:00. "Volfsburq" (Almaniya) - "Sent-Etyen" (Fransa)

00:00. "Gent" (Belçika) - "Aleksandriya" (Ukrayna) 
 

1.

Gent 

5

2

3

0

9:6

9

2.

Volfsburq

5

2

2

1

8:7

8

3.

Sent-Etyen

5

0

4

1

6:7

4

4.

Aleksandriya

5

0

3

2

5:8

3

J qrupu

00:00. "Borussiya" (Mönxenqladbax, Almaniya) - "Başakşəhər" (Türkiyə)

00:00. "Roma" (İtaliya) - "Volfsberq" (Avstriya)
 

1.

Borussiya

5

2

2

1

5:7

8

2.

Roma

5

2

2

1

10:4

8

3.

Başakşəhər

5

2

1

2

5:8

7

4.

Volfsberq

5

1

1

3

5:6

4

L qrupu

00:00. "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - "AZ Alkmar" (Niderland)

00:00. "Partizan" (Serbiya) - "Astana" (Qazaxıstan)
 

1.

Mançester Yunayted

5

3

1

1

6:2

10

2.

AZ Alkmar 

5

2

3

0

15:4

9

3.

Partizan

5

1

2

2

6:9

5

4.

Astana

5

1

0

4

3:15

3


Xəbərin orijinal ünvanı: https://news.milli.az/sport/809857.html

Şahid olduğunuz hadisələrin video və ya fotosunu çəkərək bizə göndərin:
0552252950 (Whatsapp)
Загрузка...

RƏYLƏR

BU KATEQORİYADAN DİGƏR XƏBƏRLƏR