İkinci Dünya müharibəsində həlak olmuş, Moldovada məzarları tapılan 206 azərbaycanlının adı açıqlanıb.
Milli.Az APA-ya istinadən bildirir ki, itkin düşmüş hesab olunan 223-cü milli atıcı diviziyanın üzvü olan 206 azərbaycanlının təvəllüdü, rütbəsi, dəfn olunduğu məkanlar da məlumdur.
206 azərbaycanlının adı, doğum-ölüm tarixləri, dəfn olunduqları haqda məlumatı təqdim edirik:
Sıra nömrəsi |
Rütbəsi |
Adı, soyadı, atasının adı |
Doğulduğu yer |
Doğum və ölüm tarixi |
Dəfn yeri |
|
1. |
Çavuş |
Matveyev Valentin Fyodoroviç |
(Bakı) |
1919 - 1941 |
Kişinyov |
|
2. |
Baş texnik-leytenant |
Mixels Valeriy Borisoviç |
(Bakı) |
1923 - 1944 |
Belçı. |
|
3. |
Mühəndis-kapitan |
Mustafabəyli Ədhəm Hacıbəy oğlu |
(Bakı) |
1906 - 1944, |
Tiraspol. |
|
4. |
Sıravi |
Rubanov İvan Pavloviç |
(Bakı) |
1903 -1944, |
Tiraspol. |
|
5. |
Sıravi |
Yusibov Aslan |
(Bakı) |
1918 - 1944, |
Bender. |
|
6. |
Abbasov Əziz Qulam oğlu |
(Masallı, Şaturoba) |
1922 - 1944, |
Bender. |
||
7. |
Əliyev Ziyadxan |
1917 - 1944, |
Bender. |
|||
8. |
Kiçik leytenant |
Petunin Pavel Qriqoryeviç |
1918 - 1944 |
Bender. |
||
9. |
Sıravi |
Əliyev Allahverdi Heydər oğlu |
(Cəbrayıl, Aşağı Veysəlli) |
05.07.1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
10. |
Sıravi |
Əliyev Bəşir Ağababa oğlu |
(Bakı) |
18.04.1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
11. |
Kiçik çavuş |
Əliyev Camal Nəsib oğlu |
(Goranboy) |
1900 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
12. |
Çavuş |
Əliyev Rəhman Qəhrəman oğlu |
(Qəbələ, Vəndam) |
1911 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
13. |
Sıravi |
Əliyev Səftər Heydər oğlu |
(Naxçıvan) |
1901 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
14. |
Sıravi |
Hüseynov Bəybala Əbdül oğlu |
(Bakı) |
1924 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
15. |
Sıravi |
Hüseynov Qurban İsgəndər oğlu |
(Bakı) |
1924 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
16. |
Baş leytenant |
Məmmədov Məmmədhüseyn |
(Şəki, Baş Göynük) |
1901 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
17. |
Kiçik çavuş |
Məcidov Forman |
(Xaçmaz) |
1911 - 1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
18. |
Yefreytor |
Rzayev Muxtar |
1917-1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
||
19. |
Baş çavuş |
Səmədov Musa Hacıəli oğlu |
(Bakı) |
1916-1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
20. |
Sıravi |
Həsənov Muxtar Səlim oğlu |
(Bakı) |
1896-1944 |
Butor kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
21. |
Leytenant |
Mirzəyev Əlinəzər Əli oğlu |
(Ağdam, Xındırıstan) |
1919 - 1944 |
Qriqoriopol rayonu. |
|
22. |
Sıravi |
Avilov Vladimir Qoergiyeviç |
(Bakı) |
1909 - 1944 |
Malaeşti kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
23. |
Gizir |
Axundov Vəliyulla Rəhim oğlu |
(Ağstafa) |
1913 - 1944 |
Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
24. |
Gizir |
Bondarenko Konstantin Mixayloviç |
(Gəncə) |
1911 - 1944 |
Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
25. |
Baş leytenant |
Dadaşov Bəhram Əli oğlu |
(Bakı) |
1913 - 1944 |
Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
26. |
Çavuş |
Kravçenko Mixail Fyodorviç |
(Sabirabad) |
1911 - 1944 |
Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
27. |
Leytenant |
Əfəndiyev Akif Ələddin oğlu |
(Bakı) |
1912 - 1944 |
Taşlık kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
28. |
Baş çavuş |
Abbasov Əhməd İsmayıl oğlu |
(Gəncə) |
1921 - 1944 |
Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
29. |
Çavuş |
Əhmədov Əli Sahib Kazım oğlu |
(Bakı, keçmiş Xrebtovıy küçəsi) |
1901 - 1944 |
Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
30. |
Sıravi |
Babayev Hüseyn Sadıq oğlu |
(Naxçıvan) |
1907 - 1944 |
Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
31. |
Sıravi |
Hüseynov Məmmədulla Həsən oğlu |
(Şabran) |
1907 - 1944 |
Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
32. |
Sıravi |
Qurbanov Mikayıl Oruc oğlu |
(Ağstafa, Köçəsgər) |
1921 - 1944 |
Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
33. |
Sıravi |
Mustafayev Əsgər Əli oğlu |
1910 - 1944 |
Teya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
||
34. |
Sıravi |
Qarayibov Əbdül |
(Ağstafa, Qıraq Kəsəmən) |
1907 - 1944 |
Tokmazeya kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
|
35. |
Melexov Aleksandr İvanoviç |
(Bakı) |
1924 - 1944 |
Şipka kəndi, Qriqoriopol rayonu. |
||
36. |
Çavuş |
Quliyev Rəşid |
(Bakı) |
1925 - 1944 |
"Üzüm" sovxozu, Qriqoriopol rayonu. |
|
37. |
Sıravi |
Səmədov Məhəddin |
(Xaçmaz) |
1912 - 1944 |
Moşana kəndi, Dondyşan rayonu. |
|
38. |
Baş çavuş |
Əliyev Dəmir |
(Şəmkir) |
1915 - 1944 |
Dubossar rayonu. |
|
39. |
Sıravi |
İsmayılov Rəsul Məmməd oğlu |
(Göyçay) |
1944 |
Dubossar rayonu. |
|
40. |
Sıravi |
Məmmədov Məmməd |
(Ağdam) |
1907 - 1944 |
Dubossar rayonu. |
|
41. |
Sıravi |
Muradov Murad Abbas oğlu |
(Cəbrayıl) |
1904 - 1944 |
Dubossar rayonu. |
|
42. |
Baş çavuş |
Abdulaev Yakov Rustoveneviç |
1921 - 1942 |
Koşniça kəndi, Dubossar rayonu. |
||
43. |
Sıravi |
Həsənov Qulu |
(İmişli) |
1904 - 1944 |
Koşniça kəndi, Dubossar rayonu. |
|
44. |
Əsgər Visa |
(Şəmkir) |
1899 - 1944 |
Markauç kəndi, Dubossar rayonu. |
||
45. |
Şukurov Soyfedun Akalieviç |
(Quba, Nügədi kəndi) |
1920 - 1944 |
Ustye kəndi, Dubossar rayonu. |
||
46. |
Baş çavuş |
Tançirev Aleksandr İvanoviç |
(Bakı) |
1910 - 1944 |
Kalaraş şəhəri. |
|
47. |
Sıravi |
Salayev İl-fat |
(Ələt) |
1925 - 1944 |
Reden kəndi, Qalaraş rayonu. |
|
48. |
Sıravi |
Avdeev Petroviç |
(Bakı, Zabrat) |
1914 - 1944 |
Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu. |
|
49. |
Sıravi |
Qavriş Stepan Nikolayeviç |
(Bakı) |
1912 - 1944 |
Plop-Ştyubey kəndi, Kauşan rayonu. |
|
50. |
Sıravi |
Hacıyev Hidayət Qədir oğlu |
(Ucar, Məlikballı) |
1913 - 1944 |
Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. |
|
51. |
Baş çavuş |
Qaryağdı Adil Bilal oğlu |
(Cəbrayıl) |
1908 - 1944 |
Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. |
|
52. |
Baş çavuş |
Məmmədov Cümə Muxtar oğlu |
(Kürdəmir, Cəlayir) |
1922-21.08.1944 |
Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. |
|
53. |
Məmmədov Dostəli Canməmməd oğlu |
(Bakı) |
1911 - 1944 |
Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. |
||
54. |
Baş çavuş |
Şixəliyev Həsrət |
(Ucar, Quləbənd) |
1944 |
Kirkaeşt kəndi, Kauşan rayonu. |
|
55. |
Sıravi |
Abdullayev Umud İmiroviç |
(Samux) |
1923-08.08.1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
|
56. |
Yefreytor |
Qurbanov Qurban Nurəli oğlu |
(Cəbrayıl) |
1920-1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
|
57. |
Sıravi |
Məmmədov Nazim Əkbər oğlu |
1914-1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
||
58. |
Sıravi |
Puxov Pavel Vasilyeviç |
1906-1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
||
59. |
Sıravi |
Rotkin İvan M. |
(Bakı) |
1910-1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
|
60. |
Baş çavuş |
Süleymanov Məmməd Ömər oğlu |
1918-1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
||
61. |
Sıravi |
Şükürov Şükür Murad oğlu |
(Şamaxı) |
1910-1944 |
Kopanka kəndi, Kauşan rayonu. |
|
62. |
Sıravi |
Valkov Stepan Sergeyeviç |
1902-1944 |
Leontyev kəndi, Kauşan rayonu. |
||
63. |
Sıravi |
Cabbarov Məmməd Əlibaba oğlu |
(Sabirabad) |
Leontyev kəndi, Kauşan rayonu. |
||
64. |
Sıravi |
Əbdürrəhmanov Əbdül Kərim oğlu |
(Ağdam) |
1915-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
65. |
Çavuş |
Həsənov Cəfər Dəmir oğlu |
(Goranboy, Tap Qaraqoyunlu) |
1916-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
66. |
Sıravi |
Məhərrəm Məmməd oğlu |
(Goranboy) |
1925-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
67. |
Sıravi |
Quliyev Turbende |
(Ağcabədi) |
1898-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
68. |
Sıravi |
Quliyev Turbinda |
(Yevlax) |
1898-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
69. |
Çavuş |
Orlov İvan Nikiforoviç |
(Bakı) |
1907-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
70. |
Çavuş |
Rzayev Oruc |
(Corat) |
1921-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
71. |
Baş çavuş |
Paşayev Paşa Kərim oğlu |
(Cəbrayıl) |
1909-1944 |
Tenetar kəndi, Kauşan rayonu. |
|
72. |
Sıravi |
Abbasov Vəli Abbas oğlu |
(Mərdəkan) |
1914-1944 |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
73. |
Çavuş |
Bayramov Mikayıl Mustafa oğlu |
(Şəmkir) |
1913-21.08.1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
74. |
Sıravi |
Burov İvan Yemelyanoviç |
(Bakı) |
1907-1944 |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
75. |
Çavuş |
Həsənov Sədiyar Əsgər oğlu |
(Kürdəmir) |
1919-1944 |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
76. |
Sıravi |
Qorelikov Mixail Nikolayeviç |
1925-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
||
77. |
Sıravi |
Qurbanov İsamalı Dunyamalı oğlu |
(Zəngilan), |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
||
78. |
Sıravi |
Cavadov Əmir Əli Qurban oğlu |
(Qonaqkənd) |
1908-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
79. |
Sıravi |
Zərbəliyev Hacıbaba |
(Masallı, Boradigah) |
1925-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
80. |
Çavuş |
Zaxarov Vladimir İvanoviç |
(Bakı) |
1915-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
81. |
Sıravi |
Kərimov Mövlud |
(Dərbənd) |
1922-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
82. |
Sıravi |
Kərimov Şahbaba İbad oğlu |
(Qusar, Köhnə Xudat) |
1914-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
83. |
Çavuş |
Kolosov Nikita Nikolayeviç |
(Bakı) |
1904-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
84. |
Sıravi |
Kotlyarskiy Lazar Moiseyeviç |
(Bakı, keçmiş Montin qəs) |
1912-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
85. |
Sıravi |
Kulişov İmira Jatoviç |
1924-1944, |
Hacimus kəndi,Kauşan rayonu. |
||
86. |
Sıravi |
Qurbanov Nurulla |
(Şamaxı) |
1924-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
87. |
Sıravi |
Məmmədov Ağahüseyn |
(Mərdəkan) |
1915-18.08.1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
88. |
Sıravi |
Mustafayev - Oruc oğlu |
(Şəmkir, Abbaslı k.) |
1925-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
89. |
Sıravi |
Nemətov İbrahim |
(Bakı, Güzdək kən.) |
1904-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
90. |
Çavuş |
Pytiqorskaya İzabella Mixaylovna |
(Bakı, keçmiş Zevin küç. 2), |
1925-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
91. |
Sıravi |
Ruxman Aleksey Efimoviç |
(Bakı) |
1925-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
92. |
Gizir |
Səfərov Rafiq Sadıq oğlu |
(Bakı) |
1915-23.08.1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
93. |
Sıravi |
Süleymanov Məmmədhüseyn Kazım oğlu |
(Xaçmaz) |
1924-1944, |
Hacimus kəndi, Kauşan rayonu. |
|
94. |
Sıravi |
Əhmədov Ömər Hüseyn oğlu |
(Ağdaş) |
1922-1944, |
Kriulyan rayonu. |
|
95. |
Sıravi |
Qasımov Umud |
(Kürdəmir) |
1923-1944, |
Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. |
|
96. |
Sıravi |
Klimayev Fidot İvanoviç, |
1944, |
Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. |
||
97. |
Sıravi |
Rəşidov Malik |
(Şəki) |
1925-1944, |
Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. |
|
98. |
Baş çavuş |
Həsənov Eyyub Musa oğlu |
(Şuşa) |
1921 - 1944, |
Jevren kəndi, Kriulyan rayonu. |
|
99. |
Sıravi |
Zərifov Hafiz |
(Bakı) |
1918-1944, |
Leov rayonu. |
|
100. |
Baş çavuş |
Pokrovskaya Mariya Filipovna |
(Bakı) |
1920-1944, |
Leov rayonu. |
|
101. |
Sıravi |
Şukurov Qaydaş Maliçeviç |
(Buzovna) |
1923-1944, |
Leov rayonu, Tomay kəndi. |
|
102. |
Antaqlanov Denema Muradoviç |
1913-1944, |
Novo-Anenskiy rayon. |
|||
103. |
Sıravi |
Hacıyev Fərrux |
(Gəncə), |
1905-1944, |
Varniça kəndi. |
|
104. |
Çavuş |
Quliyev Əsgər Qurban oğlu |
(Bakı, keçmiş Razin qəs.) |
1922-1944, |
Varniça kəndi. |
|
105. |
Sıravi |
Protopopov Vladimir Fedoroviç |
(Bakı) |
1918-1944, |
Varniça kəndi. |
|
106. |
Sıravi |
Şahbabayev Alaverdi |
(Qusar Laza kən.) |
1920-1944, |
Varniça kəndi. |
|
107. |
Sıravi |
Lavrentyev Semen Evdokimoviç |
(Xızı), |
1905-1944, |
Kalfa kəndi. |
|
108. |
Baş çavuş |
Osmanov Məmməd Əhməd oğlu |
(Gəncə) |
1923-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
109. |
Sıravi |
Qasımov Əşrəf Süleyman oğlu |
(Şuşa) |
1894-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
110. |
Sıravi |
Ağadadaş Dadaş |
(Şabran) |
1919-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
111. |
Sıravi |
Əliyev Kamil |
(Quba, Qəçrəş kə.) |
1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
112. |
Çavuş |
Qolopuzov Vasiliy Dmitriyeviç |
(Ağdaş) |
1913-10.05.1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
113. |
Sıravi |
Kamzonov Mamot Marsouloviç |
(Şəki) |
1925-10.05.1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
114. |
Sıravi |
Kolesnikov Fedor Fedoroviç |
1944, |
Novo-Anen rayonu. |
||
115. |
Sıravi |
Quliyev Əli Salman oğlu |
1908-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
||
116. |
Sıravi |
Məmmədov Məmməd |
(Bakı) |
1918-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
117. |
Çavuş |
Sadıqov Maqsud Rəhim oğlu |
(Bakı) |
1925-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
118. |
Troşin Konstantin İvanoviç |
(Bakı, Balaxanı) |
1915-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
||
119. |
Kiçik çavuş |
Əyyubov Əhməd Əhməd oğlu |
(Şamaxı) |
1920-1944, |
Novo-Anen rayonu. |
|
120. |
Əliyev Şeylyar |
1920-1944, |
Speya kəndi. |
|||
121. |
Sıravi |
Əliyev Hüseynqulu Həsən oğlu |
(Ağcabədi) |
1914-1944. |
Speya kəndi. |
|
122. |
Çavuş |
Bilalov Bilal Şeremetoviç |
(Zaqatala, 2-ci Tala), |
1925-1944, |
Speya kəndi. |
|
123. |
Kapitan |
Qaydadin Nikolay Aleksandroviç |
(Bakı) |
1904-1944, |
Speya kəndi. |
|
124. |
Leytenant |
Hüseynov Rüstəm Ağa oğlu |
(Bakı) |
1903-1944, |
Speya kəndi. |
|
125. |
Çavuş |
Cəfərov Bəhram İsrafil oğlu |
(Ağcabədi) |
1912-1944, |
Speya kəndi. |
|
126. |
Çavuş |
Zavarov Tyuldin Qaliloviç |
(Bakı) |
1915-1944, |
Speya kəndi. |
|
127. |
Sıravi |
İbrahimov Məmmədağa |
(Gəncə) |
1914-1944, |
Speya kəndi. |
|
128. |
Sıravi |
İsmayılov İsmayıl |
(Oğuz) |
1920-1944, |
Speya kəndi. |
|
129. |
Sıravi |
İsrafilov Bayram |
(Bərdə) |
1904-1944, |
Speya kəndi. |
|
130. |
Sıravi |
Kadjaev Paraxkan Ajan |
(Qusar) |
1921-1944, |
Speya kəndi. |
|
131. |
Çavuş |
Məmmədov İzzət |
(Ağdam) |
1905-1944, |
Speya kəndi. |
|
132. |
Sıravi |
Şturbabin Vasiliy Sidoroviç |
(Bakı) |
1907-1944, |
Speya kəndi. |
|
133. |
Tibb xidməti leytenantı |
Zeynalov Yaqub Seyfulla oğlu |
(Buzovna) |
1908-1944, |
Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi. |
|
134. |
Gizir |
Yusifov Alma Yusup oğlu |
(Ağdaş), |
1911-1944, |
Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu, Teliça kəndi. |
|
135. |
Çavuş |
Abbasov Əliabbas |
(Cəlilabad) |
1919-1944, |
Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu. |
|
136. |
Abuşov Yusup |
(Bakı) |
1899-1944, |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
||
137. |
Çavuş |
Əsgərov Abat Maksimoviç |
(Goranboy) |
1922-1944, |
Şerpen kəndi,Novo-Anen rayonu |
|
138. |
Sıravi |
Bakaliyev Balaxaş |
(Şamaxı) |
1906-1944, |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu |
|
139. |
Kiçik çavuş |
İbrahimov Ağa |
(Qəbələ) |
1922-1944, |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
|
140. |
Sıravi |
İbadov Məmməd Əli oğlu |
(Kürdəmir) |
1924-1944, |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
|
141. |
Sıravi |
İsrafilov İbiş Əli oğlu |
1918-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
||
142. |
Kolodin İvan Timofoyeviç |
(Gədəbəy) |
1925-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
||
143. |
Yefreytor |
Məhərrəmov Məmmədvəli Cəbrayıl oğlu |
(Qazıməmməd) |
1923-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
|
144. |
Sıravi |
Mərdanov Mərdan Hümbət oğlu |
(Bakı) |
1909-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
|
145. |
Çavuş |
Mürvətov Zərbəli Baba oğlu |
(Bakı) |
1921-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
|
146. |
Rüstəmov Muxtar Abbas oğlu |
(Naxçıvan) |
1901-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
||
147. |
Tuybaev Cembay |
(Bakı) |
1909-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
||
148. |
Sıravi |
Uğurliyev Hüseyn |
(Zərdab) |
1925-1944 |
Şerpen kəndi, Novo-Anen rayonu. |
|
149. |
Yefreytor |
Əliyev Baxor Əmiroviç |
(Bakı) |
Orqeyev şəhəri. |
||
150. |
Sıravi |
Komedov Momed Sokiroviç |
1912-1944 |
Orqeyev şəhəri. |
||
151. |
Sıravi |
Əbdürrəhmanov Muxtar Xəlil oğlu |
(Ucar) |
1920-1941 |
Orqeyev rayonu. |
|
152. |
Borisov Timofey Pavloviç |
(Xızı) |
1922-1944 |
Orqeyev rayonu. |
||
153. |
Sıravi |
Heydərov Əjdər |
(Qonaqkənd) |
1912-1944 |
Orqeyev rayonu. |
|
154. |
Sıravi |
Mirzəbəyov Boris Petroviç |
(Bakı, Əhmədli) |
1944 |
Orqeyev rayonu. |
|
155. |
Baş leytenant |
Boşaev Prokofiy Matveyeviç |
(Lənkəran) |
1914-1944 |
Slobodzeya şəhəri. |
|
156. |
Leytenant |
Əbdürrəhmanov Nəzər Əliqulu oğlu |
(Bakı) |
1912-1944 |
Slobodzeya şəhəri. |
|
157. |
Çavuş |
Əliyev İsmayıl Həbib oğlu |
(Ağcabədi) |
1923-1944 |
Slobodzeya şəhəri. |
|
158. |
Sıravi |
İfafilov Nikolay Xaritonoviç |
(Zaqatala) |
1920-1944 |
Slobodzeya şəhəri. |
|
159. |
Sıravi |
Namazov Yunis |
(Goranboy) |
- 1944 |
Slobodzeya şəhəri. |
|
160. |
Sıravi |
Qasımov Əbdül |
(Bakı) |
1923-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
161. |
Çavuş |
Rzayev Səftər |
(Şüvəlan) |
1900-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
162. |
Nedeyaxov Yassı |
(Şabran) |
1907-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
||
163. |
Rzayev Ələkbər |
(Xəzər ray, Qala qəs) |
1917-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
||
164. |
Çavuş |
Şilin Nikolay İliç |
(Bakı) |
1921-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
165. |
Sıravi |
Alaxverdov Vaqaşa Xazraeviç |
(Dərbənd) |
1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
166. |
Kiçik leytenant |
İbrahimov Ramazan Əbdülmöhsün oğlu |
1916-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
||
167. |
Çavuş |
Kaçanov Vladimir Efimoviç |
(Bakı) |
1922-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
168. |
Hərbi feldşer |
Mirzəyev Həsən Hüseyn oğlu |
(Naxçıvan) |
1917-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
169. |
Baş çavuş |
Mixedov Aleksandr Antonoviç |
(Salyan) |
1907-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
|
170. |
Baş çavuş |
Mustafayev Sabir Məhəmməd oğlu |
(Bakı) |
1922-1944 |
Slobodzeya rayonu |
|
171. |
Talıbov Sayad |
(Masallı) |
1897-1944 |
Slobodzeya rayonu. |
||
172. |
Behbudov Faxdat Abbasqulu oğlu |
(Naxçıvan, Şahbuz) |
1908-1944 |
Voynovo kəndi. |
||
173. |
Baş çavuş |
Bornyaşev Mixail Andreyeviç |
(Xaçmaz) |
1923-1944 |
Voynovo kəndi. |
|
174. |
Sıravi |
Qədirov Ağalar |
(Daşkəsən) |
1925-1944 |
Voynovo kəndi. |
|
175. |
Sıravi |
Rüstəmov Əli Məhərrəm oğlu |
(Cəbrayıl) |
1915-1944 |
Voynovo kəndi. |
|
176. |
Sıravi |
Salmanov Musanıx |
(Qonaqkənd) |
1925-1944 |
Voynovo kəndi. |
|
177. |
Sıravi |
Farajev Slav |
(Qazıməmməd) |
1925-1944 |
Teleneşt rayonu. |
|
178. |
Leytenant |
Həsənov Qəni Həsən oğlu |
(Bakı, Ramana) |
1908-1941 |
Ungen rayonu. |
|
179. |
Sıravi |
Askirov Adij Afimoviç |
(Bakı) |
1906-1944 |
Ungen rayonu. |
|
180. |
Balaşov Nikolay İvanoviç |
(Bakı) |
1910-1944 |
Ungen rayonu. |
||
181. |
Sıravi |
Qardaşov Ayaz Gülverdi oğlu |
(Cəlilabad) |
1944 |
Ungen rayonu. |
|
182. |
Leytenant |
Tereşin Stepan Yeqoroviç |
(Bakı) |
1917-1941 |
Ungen rayonu. |
|
183. |
Sıravi |
Hüseynov Ağahacı |
(Cəlilabad) |
1908-1944 |
Floreşt rayonu. |
|
184. |
Sıravi |
Sadıqov Ağa Mahmud oğlu |
(Bakı) |
1910-1944 |
Xınçeştı rayonu. |
|
185. |
Sıravi |
Yusupov Maxiyazin Musaeviç |
(Bakı) |
1898-1944 |
Xınçeştı rayonu. |
|
186. |
Kiçik çavuş |
Vinokurov Semen Timofeyeviç |
(Bakı) |
1907-1944 |
Xınçeştı rayonu. |
|
187. |
Yefreytor |
Poluboyarinov Qeorgiy Konstantinoviç |
(Bakı) |
1907-1944 |
Xınçeştı rayonu. |
|
188. |
Kiçik çavuş |
Musayev Əhməd Paşa oğlu |
(Tovuz) |
1921-1944 |
Xınçeştı şəhəri. |
|
189. |
Sıravi |
Mahmudov İsmayıl |
(Bakı) |
1924-1944 |
Xınçeştı şəhəri. |
|
190. |
Sıravi |
Şirinov Həşim |
(Ağcabədi) |
1921-1944 |
Fetiça kəndi. |
|
191. |
Sıravi |
Abdullayev İbrahim Adil oğlu |
1922-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
||
192. |
Sıravi |
Tağıyev Asəf İsa oğlu |
(Tovuz) |
1918-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
193. |
Sıravi |
Klimenko Qriqoriy Qriqoryeviç |
(Quba) |
1909-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
194. |
Sıravi |
Skrıl Nikolay Matveyeviç |
(Şirvan) |
1896-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
195. |
Fətəli Mayıl oğlu |
(Bakı, Balaxanı) |
1906-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
||
196. |
Kiçik çavuş |
Ələsgərov Zərif Senatoviç |
(Bakı) |
1904-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
197. |
Sıravi |
Kodqonov Aleksandr Nikolayeviç |
(Bakı) |
1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
198. |
Kulikov Fedor Nikolayeviç |
(Bakı) |
1900-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
||
199. |
Sıravi |
Məmmədov Məmməd Rafil |
(Bərdə) |
1921-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
200. |
Sıravi |
Muradov Zülfiqar |
(Neftçala) |
1912-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
201. |
Sıravi |
Radionov Aleksandr Nikolayeviç |
(Bakı) |
1900-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
202. |
Kapitan |
Səfərov Əli İsmayıl oğlu |
(Biləsuvar) |
1907-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
203. |
Feyzullayev Mirzalı |
(Şəki) |
1903-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
||
204. |
Sıravi |
Mirzəyev Əkbər Əhliman oğlu |
(Bakı) |
1924-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
|
205. |
Botyakin İvan Stepanoviç |
(Bakı) |
1911-1944 |
Ştefan-Vod rayonu. |
||
206. |
Sıravi |
Hüseynov Hacı |
(Dərbənd) |
1922-1944 |
Yaloven rayonu |
|
Milli.Az
Milli.Az